Los Angeles bo moral na morebitno zmago v Saddledomu počakati vse do 5. februarja prihodnje leto, ko se bosta moštvi vnovič srečalli v Calgaryju. Foto: Reuters
Največji poudarek med pripravami Kingsov je bil na ustvarjanju priložnosti ob igri 5 na 5, česar pa ni bilo mogoče opaziti ne v Vancouvru, še manj pa v Calgaryju. Foto: Reuters
Mika Kiprusoff je ustavil 21 od 22 strelov. Foto: Reuters

Slovita olimpijska dvorana v obliki sedla ostaja neosvojljiva trdnjava za Kingse, ki so nazadnje Flamse v Alberti premagali konec leta 2005, ko je od sedanjega moštva igral le Dustin Brown. Ravno kapetan Los Angelesa je v 55. minuti pred vrati v mrežo preusmeril strel Kopitarja in s tem znižal na 1:2 ter vlil upanje gostom, ki pa so na drugi tekmi v manj kot 24 urah nato doživeli prvi poraz v novi sezoni.

Glencross kaznoval napako Johnsona
Ognjeni zublji so povedli sredi tekme ob igralcu manj. Jack Johnson se je zapletel na modri črti, v protinapadu pa se je znašel Curtis Glencross, ki je lepo zaobšel Jonathana Bernierja. Na začetku tretje tretjine je v napadu osamljeni Craig Conroy streljal "skozi" branilca Drewiskeja, plošček se je preusmeril od njegove palice in prevaral Bernierja, ki je tokrat dobil prednost pred Jonathanom Quickom.

Kopitar ustrelil, Brown podstavil palico
Kralji, ki so bili v zadnji tretjini sicer povsem nadstreljani (14:7), so oživeli pet minut pred koncem, ko je redko videni pritisk le obrodil sadove. Drew Doughty je podal izza gola, Kopitar je ustrelil iz prve, Brown pa je spretno podstavil palico. Upanje gostov za vnovično pozno izenačenje se je razblinilo minuto in pol pred koncem, ko je bil zaradi visoke palice izključen Brad Richardson. Kljub igralcu manj so Kalifornijci še enkrat pritisnili in umaknili vratarja v zameno za petega napadalca, kar pa je izkoristil Niklas Hagman, ki je postavil piko na i deseti zaporedni domači zmagi Calgaryja nad Los Angelesom. Na tekmi so gostitelji, ki so po golu Glencrossa prevzeli pobudo, sprožili 32 strelov, Kralji pa skupaj le 22.

Kingsi niso dobili uvodnih dveh srečanj sezone že od sezone 2002/03. Kopija in soigralce po zahodnokanadskem uvodu sezone čaka let domov v Los Angeles, kjer bodo sezono odprli v torek, ko v mesto prihaja Atlanta.