Marton Vas je dvakrat premagal Krzysztofa Zborowskega. Foto: EPA
Robert Kristan
Robert Kristan, sicer član zagrebškega Medveščaka, bo prvenstvo spremljal le preko malih ekranov. Foto: EPA

Vzhodni sosedje so tako le potrdili, da bodo največja ovira pri povratku risov med elito. Madžari so tekmece dotolkli v zadnji četrtini, ki so jo dobili s 4:0. Potem ko je Marton Vas po 14 sekundah zadnjega dela povišal na 3:0, je poljski selektor Wiktor Pysz vratarja Krzysztofa Zborowskega zamenjal s Kamilom Kosowskim. A slednji je malo kasneje dobil dva gola v razmiku 29 sekund in tekma je bila odločena. Končno razmerje strelov je bilo 35:25 v korist varovancev Teda Satorja.

Za Kristana že konec prvenstva
Iz slovenskega tabora pa je pred tekmo s Hrvaško prišla novica, da je vratar Robert Kristan zbolel, zato zapušča slovenski tabor. Do konca prvenstva bo tako drugi vratar Aleš Sila. Kristan bi moral drevi stati v vratih, tako pa bo znova branil Andrej Hočevar, ki je bil prva izbira selektorja Johna Harringtona že na tekmi proti Poljski.

V prvi tekmi 2. kroga so Britanci z 2:1 premagali Južno Korejo. Zmagoviti zadetek je v 50. minuti dosegel Jason Hewitt.