Čeh Michal Repkin je takole matiral švicarskega vratarja Leonarda Genonija za zmago Češke s 5:4 po kazenskih strelih. Foto: Reuters
Slovaška
Slovaki se veselijo tretjega, zmagovitega zadetka, ki ga je dosegel Christian Jaroš. Foto: Reuters
Slovaki dobili sosedski obračun z Avstrijci
Zadetka iz tretje tretjine tekme Avstrija – Slovaška
Zadetka iz druge tretjine tekme Avstrija – Slovaška
Zadetka iz prve tretjine tekme Avstrija – Slovaška

Odločilna bo verjetno tekma zadnjega kroga proti Belorusiji.

Avstrija je tokrat povedla že v drugi minuti prek Briana Leblerja, a je nato hitro sledil odgovor Slovakov, saj je Marcel Haščak (5.) izenačil na 1:1.

Odločil zadetek Christiana Jaroša
Odločitev o zmagovalcu je padla v drugi tretjini. Najprej je Bernharda Starkbauma v 23. minuti z močnim in natančnim strelom z desne strani matiral Tomaš Jurco, nato pa je v 29. minuti zadel še Christian Jaroš. Starkbaum je ob ne preveč močnem strelu Jaroša slabo posredoval, saj se mu je plošček čez ramo odbil in skotalil čez golovo črto.

Streli 30:22 za Slovaško
Avstrijci so prek Petra Schneiderja znižali zaostanek (42.), nato pa neuspešno poskusili izenačiti. Minuto in pol pred koncem so iz vrat potegnili vratarja Starkbauma, kar pa je znal kaznovati Michal Kristof, ki je plošček poslal v prazna vrata. Razmerje strelov je bilo 30:22 za Slovaško, ki se po dveh porazih veseli prve zmage na prvenstvu.

Repik mož odločitve
V drugi popoldanski tekmi je Latvija s 5:0 nadigrala Južno Korejo. Zvečer je Finska visoko porazila Norveško (7:0), medtem ko je bilo bolj napeto na obračunu med Češko in Švico, kjer so odločali kazenski streli. Na koncu so s 5:4 zmagali Čehi, pri katerih je odločilni kazenski strel zadel Michal Repik v zadnji, peti seriji. Devet drugih izvajalcev je bilo neuspešnih. Repik je pred tem v 35. minuti izenačil na 4:4. Razmerje strelov je bilo 29:27 za Švicarje.