Jeseničani so bili preveč neučinkoviti. Foto: RTV SLO
Matjaž Kopitar
Matjaž Kopitar: Točk ni, gremo naprej. Foto: RTV SLO
Andrew Verner
Andrew Verner je na ostal nepremagan na dveh tekmah zapored. Foto: RTV SLO

Zadnjeuvrščeni Kac je premagal slovenskega prvaka z 2:0. Gostitelji so povedli v 17. minuti, ko je bil pri Jeseničanih izključen Luka Žagar. Warren Norris je sprožil nevaren strel, Seamus Kotyk je plošček odbil, a le do Anthonyja Ioba, ki ga je zatlačil v mrežo.

Plošček ni in ni hotel noter
V igri pet na pet so bili Jeseničani boljši, medtem ko jim v trenutkih igralske premoči v nasprotju s Celovčani ni uspelo pripraviti pravih izdelanih položajev. V 31. minuti je sodnik v korist KAC-a dosodil kazenski strel. Odgovornost je prevzel najboljši strelec kluba Chad Hinz, njemu pa je rojak Seamus Kotyk strel ubranil. V nadaljevanju gostje nikakor niso mogli premagati izvrstnega Andrewa Vernerja. V 51. minuti je slovenske prvake zapustila še sreča, saj je Aaron Fox zgrešil prazna vrata.

Tekma je bila odločena pet minut pred koncem, ko je Kac še drugič izkoristil prednost igralca več na ledu. Po podaji Christiana Bana je bil natančen Herbert Ratz. Razmerje v strelih na gol je bilo 44:32 v korist gostiteljev. Po treh zaporednih porazih Jeseničane zdaj čaka novo gostovanje pri neposrednih tekmecih za četrto mesto, Hijenah iz Innsbrucka.

Igra je, zato krize ni
"Strelski zastoj je, strelce imamo, je težko. Samo če bi zadeli po njihovem vodstvu, sem gotov, da bi bilo povsem drugače," je strelsko sušo za MMC opisal trener Matjaž Kopitar in dodal: "Zamere fantom ni, saj so se borili, večjih napak ni bilo. Samo preveč izključitev je bilo, kar odloča v takih izenačenih srečajnih, je pa res, da je bilo sodniško merilo stroh, a hkrati izenačeno za oba kluba."