V Vancouvru evforija narašča iz dneva v dan, saj so prepričani, da bodo Canucksi po 41 letih življenja v Ligi NHL le osvojili Stanleyjev pokal. Foto: Reuters
Vancouver Canucks, Roberto Luongo
Canucksi so bili prvi favoriti že pred sezono, to pa ostajajo tudi pred zadnjima dvema krogoma končnice 2011. Foto: Reuters

Gostje iz olimpijskega mesta so si sposodili igralni načrt od gostiteljev, ki slovijo po trdni obrambi, katera nasprotnikom ne dopušča veliko kvalitetnih strelov na običajno zanesljivega vratarja. Canucksi so že do 10. minute dosegli oba svoja gola, nato pa so zadušili napad Predatorjev in obdržali minimalno vodstvo vse do zmagovitega konca.

Kesler veliki junak serije
V slabih dveh minutah je Ryan Kesler (vlečni konj Canucksov v seriji s 5 goli in 6 podajami) z dvema podajama zaposlil Masona Raymonda in Daniela Sedina za ključna gola serije. David Legwand je znova z obilo sreče premagal Roberta Luonga (23 obramb), a to je bila tudi edina napaka gostov, ki so uspešno "ubili" vseh pet svojih izključitev, v zadnji tretjini pa Plenilce celo omejili samo na 6 strelov v okvir vrat.

Morski psi ali Rdeča krila?
Vancouver ostaja veliko kanadsko upanje, da po letu 1993 v domovino hokeja vrne najprestižnejšo hokejsko lovoriko - Stanleyjev pokal. Leto po slavju Montreala je Vancouver dosegel največji klubski uspeh, ko se je prebil v veliki finale 1994, kjer je nato po 7. tekmah izgubil z NY Rangersi. A predtem bo moralo najuspešnejše moštvo rednega dela sezone še osvojiti Zahod - tekmec v konferenčnem finalu bo zmagovalec dvoboja San Jose - Detroit (3:2).

TAMPA BAY (5) - Washington (1) - 4:0

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.