Tomaš Kopecky je navdušil 22.312 gledalcev v United Centru. Foto: Reuters
Danny Briere
Najbolj učinkovit igralec je bil Danny Briere, ki je dosegel 4 točke (1 gol in 3 podaje). Foto: Reuters

Šesterica napadalcev, ki sestavlja udarna napada v ekipah Chicaga in Philadelphie (Jonathan Toews, Patrick Kane, Dustin Byfuglien, Mike Richards, Jeff Carter in Simon Gagne), je tokrat v statistiki plus/minus skupaj nabrala kar -16 in se morala umakniti drugim junakom.

Igral zaradi Laddove poškodbe
Igralec tekme je bil Troy Brouwer, ki je bil edini z dvema zadetkoma. Tekmo je v 49. minuti odločil Tomaš Kopecky, ki je zadnjih pet tekem Chicaga opazoval zgolj s klopi, tokrat pa je na led stopil zgolj zaradi poškodbe Andrewa Ladda, ki ima težave z ramenom.

Pričakoval podajo Versteega
28-letni Slovak je sredi zadnje tretjine prejel izvrstno podajo Krisa Versteega in nato pod težkim kotom dosegel edini zadetek v zadnji tretjini. "Ko je Kris začel akcijo, sem dobro vedel, kam bo poslal plošček. Vedel sem, da moram malo dvigniti plošček, to je bil izziv, in vesel sem, da se opravil svojo nalogo," je bil zadovoljen Kopecky.

Leightonu tokrat ni šlo
Michael Leighton
je v finalu vzhoda kar trikrat zaklenil svoja vrata, tokrat je v 35 minutah od 20 strelov prejel kar pet zadetkov in je moral svoje mesto v vratih prepustiti Brianu Boucherju.

Leta 1992 Chicago izgubil s 6:5
V uvodni tretjini je padlo pet zadetkov. Nazadnje je bilo toliko golov doseženih v prvi tretjini finala Stanleyjevega pokala pred 28 leti. V finalu je 11 golov na eni sami tekmi finala padlo leta 1992, ko je ravno Chicago s 5:6 izgubil proti Pittsburghu in s tem tudi serijo s 4:0.

Liga NHL, finale, prva tekma:
CHICAGO - PHILADELPHIA 1:0
6:5 (2:3, 3:2, 1:0)
Brouwer 8., 36., Bolland 12., Sharp 22., Versteeg 30., Kopecky 49.; Leino 7., Hartnell 17., Briere 20., Betts 28., Asham 39.

Obrambe: Niemi 27; Boucher 11, Leighton 15.
Streli: 32:32 (9:17, 15:9, 8:6)

Termini naslednjih tekem: 1. 6., 3. 6., 5. 6. 7. 6., 10. 6., 12. 6. Vse tekme so ob 2.00 po slovenskem času.