Pia Pren je bila junakinja s tremi zadetki. Foto: MMC RTV SLO

Slovenke so po porazu s Poljakinjami (2:9) krenile v srečanje silovito in že v 2. minuti je prečko stresla Sara Confidenti. Le dve minuti kasneje je za vodstvo Hrvaške poskrbela Ana Širanović, ki je prišla do odbitega ploščka in ga poslala za hrbet Ines Confidenti. V nadaljevanju je na ledeni ploskvi bilo videti le eno ekipo, saj so risinje iz minute v minuto bolj oblegale gol Petre Belobrk, ki pa je vse do 18. minute držala svojo ekipo v vodstvu. Sledil je hiter protinapad Slovenk, ki ga je uspešno zaključila Pia Pren.

V drugi tretjini so se risinje razigrale. Najprej je številčno prednost za prvo vodstvo na srečanju izkoristila Sara Confidenti, v 34. minuti je sledil lep zadetek kapetanke Prenove. Slovenke so pritisk le še stopnjevale in lepo napadalno akcijo je v 37. minuti izkoristila še Eva Dukarič.

V zadnji tretjini, so bili gledalci priča dobri predstavi naših deklet, ki so z dvema zadetkoma le še potrdile izjemno pomembno zmago. Po slabih treh minutah igre je izid povišala Prenova, tri minute pred koncem pa je zmago le še potrdila Metka Manfreda.
Risinje so si z zmago na široko odprla vrata do obstanka.