Anže Kopitar je zabil 6. gol v sezoni, zbral pa je še 11. podajo. Foto: BoBo

Bila je odlična poteza, sploh ne vem, kaj naj še rečem. Vratar ga je spremljal ob gibanju za forehand, zato je bila edina njegova možnost, da še enkrat obrne smer. Ampak da je to storil na tako majhnem prostoru ... No, zato je on Kopi!

Drew Doughty
Jonathan Bernier
Jonathan Bernier je ustavil 29 strelov. Foto: Reuters

Detroit je povedel že sredi prve tretjine, ko je Jonathana Bernierja premagal Kyle Quincey. Red Wingsi so v prvi tretjini zbrali bistveno več strelov (13:5). V srednji tretjini, v kateri so Kralji vzpostavili ravnotežje, sta mreži mirovali.

Zadetek Anžeta Kopitarja in preostale vrhunce tekme Los Angeles - Detroit si lahko ogledate nižje v novici.

Detroit pritiskal za 2:0, a sam prejel gol
V zadnji tretjini je Detroit močno pritisnil in iskal še drugi gol. Kralje je v igro vrnil Jeff Carter, ki je izenačil v 51. minuti. Carter je preusmeril plošček po strelu Mika Richardsa. Carter se je s tem med strelce vpisal še na peti zaporedni tekmi. Pri golu se je med podajalce vpisal tudi Anže Kopitar.

Poezija s pomočjo magičnega zapestja
Kopitar, ki je bil izbran za drugega igralca tekme, pa je v kraljevskem stilu končal preobrat slabih pet minut pred koncem. Gostitelji so pletli dolg napad, po podaji Kinga se je pred vrati Jimmyja Howarda znašel Kopitar in v stilu izvajanja kazenskih strelov ukanil čuvaja Red Wingsov in plošček ob vratnici spravil v gol ter vrgel razprodani Staples Center na noge.

Bernier pohvalil akcijo Kopitarja
Za igralca tekme je bil izbran Bernier, ki je Kralje dolgo časa držal v igri: "Na začetku tekme so kar nekajkrat igrali s hokejistom več, zato so takrat res pritiskali. Danes je bila izjemno pomembna igra s 5:4 in 4:5, to je bistvo Lige NHL, na tak način smo se dolgo branili in na koncu tudi izenačičili." Vratar LA-ja pa je posebej pohvalil strelca zadnjega gola na tekmi: "Izreden gol Kopitarja. Gotovo bo pristal v različnih izborih najlepših golov. Lepa podaja Kinga in še lepši zaključek Kopija, odlično!"

Od dna v zgornjo polovico konference
Los Angeles je po medlem začetku sezone, kar zadnja leta velja skorajda za vse prvake Lige NHL, zdaj nanizal še peto zaporedno zmago, s katero je na lestvici Zahodne konference splezal že na peto mesto. Kralji so 10. februarja ravno proti Detroitu izgubili s 3:2 in si delili zadnje mesto v svoji konferenci, zdaj pa so se po sedmi zmagi na zadnjih osmih tekmah prebili v zgornji del konference.