Anže Kopitar ima zdaj 13 podaj in 7 golov. Foto: Reuters

Ne, trener pred zadnjo tretjino ni imel nobenega posebnega motivacijskega govora. Bila sta samo dva gola razlike, vedeli smo, da moramo čim hitreje doseči tretji gol. To nam je na srečo uspelo, hitro je padel še četrti. Vedeli smo, da potrebujemo gole, nismo pa pričakovali, da bomo dosegli kar štiri.

Anže Kopitar

Tekma v Staples Centru se ni začela prav nič kraljevsko za domačega vratarja Jonathana Bernierja, ki je od prvih osmih strelov prejel tri gole. Tudi njegova zamenjava Jonathan Quick je bil takoj premagan. Blues je v drugi tretjini streljal samo trikrat in dosegel dva gola za visoko vodstvo s 4:1.

Kopitar podal za znižanje na 2:4
Preobrat je začel prav Anže Kopitar, ki je sredi druge tretjine pletel pred gostujočimi vrati, plošček je prišel do Slave Vojnova, ki je streljal od daleč, plošček je spremenil smer in končal v mreži za znižanje izida na 4:2.

Odločil začetek zadnje tretjine
Pravi stampedo pa je sledil v zadnji minuti, ko so gostitelji potrebovali le dve minuti, da so izenačili. Najprej je zadel Mike Richards, nato pa še igralec tekme Jake Muzzin, ki je prvič v karieri zbral tri točke. Jeff Carter je v 47. minuti s svojim 15. golom v sezoni Kralje popeljal v prvo vodstvo na tekmi. Tekmo je dokončno odločil Anže Kopitar, ki je zabil svoj sedmi gol pet minut pred koncem. Akcijo je začel Justin Williams, ki je ukradel plošček in s podajo našel Kopitarja.

St. Louis postaja redna stranka
Los Angeles je vključno z lansko končnico premagal St. Louis že na sedmi zaporedni tekmi. Kralji so na zadnjih osmih tekmah zmagali še sedmič in se z dna Zahodne konference prebili v zgornji del ekip. Še vedno pa so razlike izjemno majhne, saj 3. Vancouver in 11. Nashville ločijo le štiri točke.

Chicago svoj niz podaljšal na 23 tekem
Na vrhu konference je zanesljivo Chicago, ki je še na 23. tekmi osvojil vsaj točko. Blackhawksi so tokrat na kolena spravili Minnesoto s 5:3. Odločilna je bila prva tretjina, ki so jo gostitelji dobili s 4:1. V tem obdoboju je Bryan Bickell dosegel dva gola.