Anže Kopitar je enak trik uporabil tudi pred natanko letom dni, ko je dosegel zadetek proti Dallasu. Foto: EPA
Erik Ersberg
Erik Ersberg letos le redko dobi priložnost za nastop. Razmerje v strelih je bilo tokrat sicer kar 40:21 v korist LA-ja. Foto: Reuters
Colorado
Colorado je po kazenskih strelih zmagal na gostovanju pri Vancouvru in si tako še kot zadnji v Zahodni konferenci izboril mesto v končnici. Plaz je lani na Zahodu osvojil zadnje mesto. Foto: Reuters
Aleksander Ovečkin
V Pittsburghu je Aleksander Ovečkin v 43. minuti Capitalse popeljal v vodstvo s 5:3, nato pa je sekundo pred koncem tekme zadel še prazno mrežo. Foto: Reuters

Obe ekipi iz širšega območja Los Angelesa sta se pomerila drugič v treh dneh, tekma je bila spet odločena po kazenskih strelih in spet so obe točki osvojili gosti - tokrat Kralji. Ti so dvakrat zaostajali za tri gole (3:0, 4:1), na koncu le ujeli priključek, ki je prinesel še eno mojstrovino Anžeta Kopitarja, ki je z velemojstrskim strelom končal tretjo serijo kazenskih strelov (video na dnu novice). Los Angeles je zdaj na lestvici preskočil Detroit in je tri tekme pred koncem rednega dela na šestem mestu.

Quick hitro prejel tri zadetke
Za Kralje se je začelo slabo, saj so na začetku druge tretjine zaostajali že s 3:0. Ko je bil Jonathan Quick po osmem strelu še tretjič premagan, je moral svoje mesto v vratih prepustiti Eriku Ersbergu. Pri preobratu je sodeloval tudi Anže Kopitar, ki je v 48. minuti podal Justinu Williamsu, slednji pa je po izjemnem samostojnem prodoru znižal na 4:3. Podaljške je vsega minuto pred koncem rednega dela izsilil Michal Handzuš. Tokrat je Williams sijajno podal.

Kopitar še sedmič letos zadel kazenski strel
Pri kazenskih strelih so najprej povedli gostitelji, preobrat je napovedal Jack Johnson, nato je zadel še Kopitar. "Vedel sem, da v primeru zgrešenega strela (še) ne bomo izgubili, zato sem tvegal. McElhinney le redko brani kazenske strele, zato sem se odločil za svoj strel," je po tekmi pripovedoval slovenski reprezentant, ki je uprizoril "Forsbergov trik", pri katerem napadalec "lomi" vratarja na eno stran, nato pa s skrajnimi močmi plošček spravi v nebranjeni del mreže. Kopitar je letos kazenske strele izvajal 15-krat, uspešen pa je bil kar sedemkrat. Rački so zdaj tudi uradno iz boja za končnico.

Ovečkin ujel Crosbyja
Na enajstih torkovih tekmah je zmagalo kar devet gostujočih ekip, med njimi je bil tudi Washington, ki je v derbiju Vzhoda slavil pri Pittsburghu kar s 6:3. Aleksander Ovečkin je zadel dvakrat in se na vrhu lestvice strelcev z 48 zadetki izenačil s Sidneyjem Crosbyjem, ki je tokrat znižal 2:1.