Anže Kopitar je nazadnje zadel 18. januarja, med postom je podelil šest podaj, tako da ima zdaj prvi center Kraljev po 53 odigranih tekmah 42 točk (12+30). Foto: Reuters
Carey Price (Montreal Canadiens) - Darren Helm (Detroit Red Wings)
Carey Price je s petim "shutoutom" sezone ustavil vseh 25 strelov Detroita, za zmago Montreala z 2:0 pa je v zadnjih treh minutah z golom in podajo poskrbel Tomaš Plekanec. Canadiensi so zdaj sami na vrhu Vzhoda, dve točki pred Tampo Bayjem. Foto: Reuters
Po enomesečnem postu Kopitar spet zadel

"Kopitarjev gol je zasukal potek tekme. V 3. tretjini smo dobro dokončali delo," je po peti zaporedni zmagi povedal najboljši igralec tekme Drew Doughty. Izvrstni kanadski branilec je z naletom začel akcijo, ki se je končala z bekhand golom Dwighta Kinga za 2:1, nato pa je Doughty v 54. minuti še imenitno zaposlil prvega golgeterja Kraljev Jeffa Carterja.

AK11: "Igramo z več besa"
Tampa Bay, ki se bori za vrh Vzhodne konference, je povedla sredi 1. tretjine, ko je prvi gol v Ligi NHL dosegel mladi Rus Nikita Nesterov. Vodstvo gostov je v 28. minuti izničil Kopitar, ki je po globinski podaji Trevorja Lewisa sam pridrsal pred vratarja Andreja Vasiljevskega in ga z natančnim strelom premagal za 12. gol sezone. "Stvari se počasi postavljajo na pravo mesto. Igramo z več besa, kar moramo nadaljevati," je zmagoviti niz na hitro pokomentiral Kopitar.

Pol minute pred koncem tekme je za nekaj napetosti v Staples Centru poskrbel Tyler Johnson, ki je postavil končni izid 3:2. Nova zmaga varovancev Darryla Sutterja je bila skoraj obvezna, saj so na ponedeljkovih tekmah predtem že slavili trije neposredni tekmeci za preboj v končnico.

Znova se napoveduje "divji Zahod"
Winnipeg je proti Edmontonu doma zaostajal kar trikrat, na koncu so Jetsi zmagali po kazenskih strelih (5:4). Še večji podvig je uspel Calgaryju, ki je proti Bostonu doma zaostajal z 0:3, a je Jiri Hudler zrežiral izenačenje, nato pa je podaljšek v zadnji sekundi odločil TJ Brodie (4:3). Vancouver je medtem z goloma dveh novincev v zadnji tretjini ustavil vročo Minnesoto (3:2), ki je mesto prvega izzivalca prepustila Kraljem.

Branilci Stanleyjevega pokala so se tako povzpeli na 9. mesto Zahoda, za osmim San Josejem pa s tekmo manj zaostajajo za dve točki, medtem ko pacifiška tekmeca Calgary in Vancouver bežita za tri točke, a sta prav tako odigrala več tekem. Do konca rednega dela sicer Kopitarja in kolege čaka še kar 26 tekem.