Poškodovani Anže Kopitar (LA Kings) je takole v 35. minuti nemočno obležal na ledu Staples Centra. Foto: Fox Sports West
Michal Handzuš
Michal Handzuš je dosegel drugi zadetek za Kingse, ki so zelo blizu preboja v končnico. Foto: Reuters
Justin Williams in Robyn Regehr
Kopitarjeva poškodba je drugi veliki udarec za Kralje, ki so v ponedeljek že ostali brez drugega strelca moštva Justina Williamsa (57 točk na 73 tekmah), ki je v zadnjih tednih igral na desnem krilu prvega Kopitarjevega napada. Foto: Reuters
Anže Kopitar obležal na tleh

V 35. minuti tekme ob "power-playju" Kingsov se je v boju ob ogradi z Ryanom O'Byrnom poškodoval Kopitar. Slovenski center se je zapletel z branilcem Plazu, se spotaknil in padel nazaj, pri čemur mu je zvilo desno nogo.

Počival bo vsaj mesec in pol
Kopitar je kar nekaj minut ležal na ledu, nato pa je ob pomoči soigralcev in fizioterapevta odšel v slačilnico, pri čemer ni niti za trenutek stopil na desno nogo. Po besedah trenerja Los Angelesa Terryja Murrayja bo Kopitar zaradi zlomljenega gležnja manjkal najmanj 6 tednov. Teoretično bi se lahko vrnil v 3. krogu končnice, vendar je težko verjeti, da bodo takrat Kralji še v igri za Stanleyjev pokal, saj so v konferenčnem finalu igrali le enkrat v zgodovini (1993).

Več o poškodbi bo jasno v ponedeljek, ko bo šel Hrušičan na magnetno resonanco.

Štiri leta brez resne poškodbe
Sredi prve tretjine je Kopitar podal pri golu Willija Mitchella, s čimer je dosegel 73. točko sezone. Hrušičan je sicer igral že na 330. zaporedni tekmi v NHL-u, kar je "železni" rekord kluba. Prvi slovenski NHL-ovec je do zdaj izpustil le 10 tekem ob koncu sezone 2006/07, ko je imel kot novinec težave s hrbtom.

Takšnega igralca ne moreš nadomestiti
"Je naš najboljši igralec, toda morali se bomo znajti in prevzeti odgovornost na svoja ramena," je povedal Dustin Brown, medtem ko je bil Ryan Smyth bolj pesimističen: "Nihče ne more nadomestiti igralca, kot je Kopitar. Ekipa bo morala stopiti skupaj in poskušati zapolniti vrzel." Trener Terry Murray je tudi poudaril, da bo v moštvu velika vrzel: "Kopitar je naš naboljši hokejist, toda takšne stvari se dogajajo in preostali igralci bodo morali vskočiti in pomagati. Zdaj se mora pokazati značaj moštva!"

Muršak spet v nižjo ligo
Detroit je s 4:2 premagal Toronto. V zadnji tretjini je zadetek za vodstvo s 3:2 dosegek Jiri Hudler, zmago pa je v zadnji minuti potrdil Todd Bertuzzi, ki se je vrnil v postavo, zato so Jana Muršaka spet poslali v Ligo AHL.