Anže Kopitar je na začetku sezone pokazal, da je njegova poškodba s konca prejšnje sezone že preteklost. Foto: Klemen Brumec/brumec.org
Terry Murray, Los Angeles Kings, Jarrett Stoll
Trener LA-ja Terry Murray o kemiji prvega napada, ki je na petih tekmah že dosegel 22 točk: 'Ne bom rekel, da sem ravno presenečen. Kopitar, Gagne in Williams so se res dobro ujeli. Ko imaš dobre in pametne igralce, se ti znajo hitro prilagoditi, in to se ravno dogaja z našim prvim napadom.' Foto: Reuters
New York Rangers
New York Rangersi so v gosteh presenetili Vancouver, saj so slavili kar s 4:0. Foto: Reuters

Igralec tekme je bil Simon Gagne, ki je v dresu LA-ja prvič dosegel tri točke (dva gola in podaja). V vratih je blestel Jonathan Quick, ki se je veselil 99. zmage v Ligi NHL. Ustavil je vseh 27 strelov, kar je njegov 15. shutout.

Na dnu novice si lahko ogledate pretkani lob Anžeta Kopitarja. Slovenski as je tako podal že lani decembra proti San Joseju.

Po golu Kopitarja menjava v vratih
Kopitar je imel spet odličen večer, saj je v 23. sekundi zadnje tretjine zadel za 4:0. Gostujoči vratar Jaroslav Halak je slabo posredoval, saj se je plošček odbil od njegove lovilke v mrežo. Svoje mesto med vratnicama je moral nato prepustiti Brianu Elliottu.

Piko na i postavil Simon Gagne
Hokejisti St. Louisa so se v 46. minuti že veselili zadetka, a so ga sodniki razveljavili zaradi visoke palice. Vsega 40 sekund pozneje je Kopitar z modre črte po zraku poslal plošček v napadalno tretjino, po samostojni akciji pa je nato izid tekme postavil Gagne. Podaja AK11 je bila za sladokusce, saj je plošček mojstrsko dvignil in ga kot na pladnju serviral svojemu kolegu, da je dokončal akcijo. Akcija je bila na moč podobna tisti z decembra, ko je podal Dustinu Brownu.

Pet tekem in že devet točk
Kopitar je igral dobrih 17 minut, v katerih je sprožil pet strelov, dva sta letela v okvir gostujočih vrat. Po petih tekmah ima v statistiki že devet točk (štirje goli in pet podaj), s čimer zaseda vrh lestvice strelcev! Toliko točk ima le še Phil Kessel (Toronto), ki pa je odigral tekmo manj.

Kopitar: Zavzeto smo igrali vseh 60 minut
"Veseli smo, da smo se vrnili v svojo dvorano, podprli so nas tudi gledalci in res je bilo zabavno igrati in zmagati. Razlika s prejšnjimi tekmami je bila v tem, da smo zavzeto igrali vseh 60 minut," je bil zadovoljen Kopitar. O svoji podaji pa je dejal: "To je eden tistih trenutkov, ko se vse zgodi hitro. Moraš hitro reagirati, potem pa se lahko zgodi kar koli. Na srečo se je z zadetkom."