Anže Kopitar je takoj po koncu tekme čestital Martinu Jonesu ob zmagi na prvi tekmi v karieri. Foto: Reuters
Dustin Brown
Dustin Brown je v 46. minuti zadel za 2:2. Foto: Reuters

Kralji so bili v 65 minutah tekme bistveno bolj razpoloženi, saj so sprožili kar 51 strelov (gostitelji 28), a je bil Jonas Hiller praviloma vselej zmagovalec.

Pri izvajanju kazenskih strelov je bilo potrebnih kar devet serij. V prvih osmih sta kot zmagovalca vselej izšla oba vratarja. Hiller je v prvi seriji ukrotil strel Anžeta Kopitarja. V deveti seriji je bil za Kralje uspešen Dwight King, Martin Jones pa je ubranil strel Matthieuju Perreaultu.

Na dnu novice si lahko ogledate skoraj desetminutno izvajanje kazenskih strelov ter mojstrska gola Sidneyja Crosbyja in Nicka Foligna.

Jones sanjsko začel kariero v NHL-u

Novinec Jones je sploh prvič branil v Ligi NHL, izkazal se je z nekaterimi odličnimi obrambami, pri kazenskih strelih pa je bil vselej uspešen. "Dan pred tekmo sem izvedel, da bom branil. Takrat sem bil bolj živčen kot pred samo tekmo. Želel sem odigrati solidno in dati igralcem v polju priložnost za zmago. Pri kazenskih strelih sem želel biti le potrpežljiv in braniti tako, kot znam. Na srečo se je na koncu izšlo za zmago," je bil zadovoljen Jones. V decembru bo gotovo dobil še kakšno priložnost, saj je prvi vratar Jonathan Quick še vedno poškodovan. Los Angeles bo ta mesec še trikrat v dveh dneh igral dve tekmi, ko je običajno, da trener tekmi "razdeli" med oba vratarja.

Mojstrovini Crosbyja ...
Na devetih tekmah so sicer kar osemkrat slavile gostujoče ekipe, ob Los Angelesu je dodatnih pet minut potreboval le še Pitsburgh, ki je v New Yorku ugnal Otočane s 3:2. Junak tekme je bil Sidney Crosby, ki je v zadnji tretjini s 14. golom sezone izsilil podaljšek, nato pa je v dodatku ukradel plošček in v elegantni samostojni akciji zabil še drugi gol v večeru.

... in Foligna
V svoji dvorani je slavil le Columbus, ki je z 1:0 premagal Tampo Bay. Edini gol je na začetku druge tretjine dosegel Nick Foligno, ki je plošček peljal med svojima nogama, nato pa ga zabil v mrežo.