Anže Kopitar je v 21 minutah ostal brez točke, sprožil pa ni niti enega strela. Zaradi spotikanja je moral v prvi tretjini na klop za kaznovane. Foto: Reuters
Slava Vojnov
Slava Vojnov je v letošnji končnici zbral 11 točk. Med branilci jih ima več le Kris Letang (Pittsburgh, 16). Foto: Reuters

Pot do 15. zaporedne zmage v svoji dvorani so začeli že v 4. minuti, ko je Justin Williams unovčil podajo Slave Vojnova. Rus se je v drugi tretjini sam vpisal med strelce, po strelu se mu je palica sicer razbila, plošček pa je vseeno končal za hrbtom Coreya Crawforda. Pol minute pred koncem druge tretjine je edini gol za Chicago dosegel Bryan Bickell.

V zadnji tretjini je Chicago iskal drugi gol, a je tretji gol v prazno mrežo dosegel Dwight King.

Quick v pravem trenutku na pravem mestu
Eden izmed ključev do zmage LA-ja je bil vratar Jonathan Quick, ki je zaustavil 19 strelov. V zadnji tretjini je spektakularno obranil strel Bickellu. "To je bila neverjetna obramba. Ne vem, ali so vsi sploh videli. Z odlično potezo je ohranil vodstvo in bil pomemben razlog za zmago. Pri zaostanku v zmagah z 0:2 je bila poteza vratarja ključna," je razmišljal Williams.

Četrta tekma bo v noči na petek spet v Stapels Centru.

Liga NHL, konferenčni finale, zahod:
LOS ANGELES (5) - CHICAGO (1) - 1:2
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Williams 4., Vojnov 27., King 60.; Bickell 40.
Obrambe: Quick 19; Crawford 25.
Vzhod, sreda:
BOSTON (4) - PITTSBURGH (1) - 2:0
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.