Tyler Seguin je v rednem delu sezone na 74 tekmah zbral le 22 točk. Foto: Reuters

Strele so tako izgubile prvič po osmih zaporednih zmagah, izid v seriji pa je 1:1. Seguin je v končnici prvič zaigral šele v soboto. Čeprav je igral le 9 minut, je dosegel dve točki, zdaj pa je v vsega 13 minutah izkupiček podvojil.

Imel je srečo z odbitki
"Počutil sem se res samozavestnega. Na tako pomembnih tekmah res nikoli še nisem igral, a želim izkoristiti vsako priložnost. Imel sem tudi nekaj sreče z odbitki, a na tako pomembnih tekmah moraš izkoristiti vsako priložnost," je bil zadovoljen 19-letni Kanadčan, ki je bil lani na naboru izbran drugi, a vsaj v rednem delu ni izpolnil pričakovanj.

Roloson v drugi tretjini prejel pet golov
Kosmatinci so srednjo tretjino dobili s 5:1 in povedli s 6:3. Takrat je moral nerazpoloženi vratar Tampe Dwayne Roloson mesto prepustiti Miku Smithu, ki je ubranil vseh 8 strelov. Tampa je na koncu pritisnila, a je Tim Thomas (36 obramb) na koncu le rešil zmago.

Liga NHL, končnica, konferenčni finale, vzhod:

BOSTON (3) - TAMPA BAY (5) - 1:1
6:5 (1:2, 5:1, 0:2)
Horton 14, Seguin 21., 27., Krejči 23., Ryder 37., 40.; Hall 1., St. Louis 20., Lecavalier 28., Stamkos 44., Moore 54.
Obrambe: Thomas 36; Roloson 21, Smith 8.
Zahod, sreda:
VANCOUVER (1) - SAN JOSE (2) - 1:0
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.