Hokejisti Washingtona se veselijo po prvi zmagi v letošnji končnici. Foto: Reuters

Capitalsi so odigrali eno slabših tekem v sezoni in se pred svojimi gledalci hitro znašli v zaostanku z 0:2. Gostitelje je v igro vrnil Justin Williams (ki je pred leti v končnici blestel v dresu Los Angelesa), preobrat pa je v šesti minuti podaljška končal Tom Wilson.

Ovečkin: Morali smo se umiriti
"Težko je reči, kaj se je dogajalo na začetku tekme. Morda smo bili malce nervozni, morda smo čutili pritisk. Ko smo prejeli dva zadetka, smo si rekli, da se moramo umiriti. To nam je uspelo in nekako smo se le vrnili," je tekmo opisal kapetan Washingtona Aleksander Ovečkin.

Vrnitev uspela tudi Anaheimu
Preobrat so videli tudi gledalci v Anaheimu, kjer so gostitelji proti Calgaryju zaostajali z 1:2, a sta Rickard Rakell in Jakob Silfverberg ob koncu druge tretjine zadela v razmiku štirih minut.

Rinne ukrotil vseh 29 strelov
Nashville je v gosteh presenetil Chicago z 1:0. Edini gol je že v 9. minuti dosegel Viktor Arvidsson, vratar Pekka Rinne pa je zaustavil vseh 29 strelov. "Ta zmaga nam res dviga samozavest," je bil po tekmi navdušen Rinne.

Liga NHL, končnica, 1. krog, vzhod:
WASHINGTON - TORONTO - 1:0
3:2 (1:2, 1:0, 0:0)
Williams 13., 37., Wilson 66.; Marner 2., Gardiner 10.

3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Getzlaf 1., Rakell 34., Silfverberg 38.; Monahan 9., Bennett 30.
Obrambe: Gibson 30; Elliott 38.

Petek:
MINNESOTA - ST. LOUIS - 0:1
EDMONTON - SAN JOSE - 0:1
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.