Chris D'Alvise je po protinapadu dosegel prvi zadetek na srečanju. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Andy Chiodo
Andy Chiodo je bil najzaslužnejši za zmago Celovčanov. Foto: Reuters
Christer Olsson
Celovčani so konec prejšnjega tedna zamenjali trenerja. Christiana Weberja je zamenjal pomočnik Christer Olsson, ki je začel z dvema zmagama. Foto: MMC RTV SLO

Zeleno-beli ostajajo na desetem mestu, za šestim mestom pa zaostajajo za pet točk, imajo pa še tekmo manj. Srečanje v sejemski dvorani je bilo zelo izenačeno, razmerje v strelih na vrata je bilo 40:40. Zmaji so bili znova zelo slabi ob "power playu", v zadnji tretjini niso unovčili prednosti dveh igralcev več.
Hebar zadel le okvir vrat
Gostje so bili napadalni od prve minute in si pripravljali priložnosti, a jih hkrati tudi zapravljali. V 3. minuti je Andrej Hebar zadel vratnico. Sredi prvega dela je za domačine idealno priložnost zapravil Johannes Kirisits, pet minut pred koncem pa je Chris D'Alvise ukradel plošček v napadalni tretjini, vendar je Chiodo njegov strel obranil.

Zanoški takoj odgovoril D'Alvisu
Ljubljančani so povedli v 36. minuti, ko je bil na kazenski klopi Mike Siklenka. Brock McBride je na desni strani našel D'Alvisa, ki je z močnim strelom matiral Chioda. Veselje po zadetku se še ni poleglo, ko je 23 sekund zatem Sam Gagner izza vrat podal pred gol, kjer je Tomislav Zanoški poslal plošček med nogama Jerryja Kuhna v mrežo. Nekdanji napadalec Medveščaka je 57 sekund pred koncem druge tretjine ušel obrambi zeleno-belih in z močnim strelom pod prečko ukanil Kuhna, ki je bil slabo postavljen.
Olimpija zapravila ogromno priložnosti
V zadnji tretjini je najprej Markus Pirmann v 45. minuti zadel prečko. Olimpija je imela v 57. minuti kar minuto in 44 sekund dva igralca več. Na kazenski klopi sta sedela Kirk Furey in Thomas Koch. Silovito obleganje vrat ni obrodilo sadov, Patrick Coulombe z močnimi streli ni bil natančen. V zadnje pol minute je Bojan Zajc iz vrat potegnil Kuhna, Mike Ratchuk je imel lepo priložnost, a ploščka ni uspel spraviti mimo Chioda.
Pri Ljubljančanih so manjkali poškodovani Damjan Dervarič, Matevž Erman in Matej Hočevar.
Sledijo tri tekme za Bežigradom
V petek se začenja spektakel na stadionu za Bežigradom. Prvi gostje bodo stari znanci (trener Hannu Järvenpää, John Hughes, Justin Taylor, Brad Cole, Scott Hotham, J. P. Lamoureux), ki zdaj igrajo v Beljaku, v nedeljo prihaja na centralni stadion Medveščak, naslednji torek pa bo priložnost za maščevanje današnjim nasprotnikom.

DORNBIRN 37 11 3 23 -48 25
INNSBRUCK 37 5 3 28 -93 15 * - poraz po podaljšku oz. kazenskih strelih prinaša eno točko