Erik Svetina je že v uvodnih desetih minutah zagotovil Jesenicam lepo prednost. Foto: MMC RTV SLO

Razmerje v strelih na vrata je bilo 45:11 v korist železarjev. Švedski čuvaj mreže Oscar Froberg ni imel veliko dela.

V 7. minuti je Erik Svetina z modre črte presenetil vratarja Jureta Pavliča. Razigrani Svetina je nato tri minute zatem spretno preigraval za vrati, prišel je pred gol in poslal plošček pod prečko.

V 25. minuti je bil natančen Finec Eetu Elo, ki je iz bližine zatresel mrežo po lepi podaji Erica Panceta. V 35. minuti so Založani izgubili plošček v napadalni tretjini, Joni Jesperi Viikila je krenil v protinapad in z močnim strelom poslal plošček pod prečko.

V zadnji tretjini je bil dvakrat natančen Eric Pance, končni izid pa je postavil Sašo Rajsar v 55. minuti.

Zmaji tokrat precej bolj učinkoviti
SŽ Olimpija, ki je v četrtfinalu izločila Triglav s 6:3, potem ko je bila še po pol ure v zaostanku z 1:2, je napolnila mrežo mladih Jeseničanov. Jaka Sodja je že v 67. sekundi ukanil Nejjca Žagarja po akciji izza vrat. V 12. minuti je Tine Klofutar dosegel prvi zadetek v zeleno-belem dresu. Zadel je z diagonalnim strelom z desne strani, ko je imela Olimpija celo igralca manj na ledu. V 17. minuti je povišal na 3:0, ko je pospravil plošček v prazno mrežo po podaji Žige Panceta.

V drugi tretjini so zadeli še Žiga Pance, Gregor Koblar in Aleš Mušič ob prednosti igralca več. V zadnji tretjini je v vratih mladih Jeseničanov stal Gašper Panjtar, ki je prejel še štiri zadetke. Razmerje v strelih na vrata je bilo kar 83:14.