Jure Dolinšek je dosegel dva zadetka za aktualne prvake. Foto: Iztok Novak

Železarji, ki so v petek kar s 14:0 nadigrali Bled, so imeli tokrat malce več dela. Mladi zmaji so povedli že v 3. minuti, ko je bil natančen Andraž Andrič. V nadaljevanju je prišla do izraza večja kakovost državnih prvakov. Razmerje v strelih na gol je bilo kar 52:19, a je številne nevarne strele zaustavil odlični vratar Jernej Čerin.

Dva gola Dolinška in Saboliča
V 4. minuti je izenačil Marjan Manfreda, v zadnji minuti prve tretjine pa je za vodstvo železarjev poskrbel Jure Dolinšek ob prednosti igralca več. V 26. minuti je Dolinšek povišal na 3:1, osem minut pozneje pa je v polno zadel še Robert Sabolič.

Osem minut pred koncem je Ken Ograjenšek dokazal, da velja za izjemni talent. V zadnji minuti je zmago favoritov potrdil Sabolič po akciji Roka Tičarja in Mitje Robarja.

Varovanci Heikkija Mälkiäja se že pospešeno pripravljajo na veliki finale, ki se bo začel 1. aprila v Tivoliju.
Neverjeten povratek Slavije
Hokejisti Slavije so v skupini A z neverjetnim preobratom ugnali Triglav s 4:3 po podaljšku. Kranjčani so še minuto in 17 sekund pred koncem vodili kar s 3:0! Igor Angelovski in Luka Šimunovič sta v razmiku 14 sekund znižala na 2:3. 35 sekund pred koncem so gostitelji imeli izključenega igralca, a je Rok Snoj z igralcem manj deset sekund pred koncem izenačil (3:3). V 64. minuti je dve točki Slaviji priigral Luka Kar.