Eric Pance je izenačil na 1:1 na začetku druge tretjine. Foto: BoBo

Brez branilcev Aleksandra Magovca, Mihe Logarja in Marka Tarmana ter napadalcev Nathana DiCasmirra, Tadeja Čimžarja in Shana Heffernana je železarjem uspelo dvakrat izenačiti, v podaljšku pa se ni izšlo.

Srečanje pred 1.820 gledalci v dvorani Rienzstadion se ni začelo po načrtih gostov. Že na začetku 3. minute je zadel Patrick Bona.

Železarji so drugi del začeli veliko odločneje. V 22. minuti sta si branilca Martin Oraže in Aleš Kranjc izmenjala podaji in našla Erica Panceta, ki je poskrbel za izenačenje ob prednosti igralca več. V 36. minuti sta bila na kazenski klopi Oraže in Alše Jeklič. Silovit pritisk gostiteljev jim je uspelo ustavljati polno minuto, nato pa so hokejisti iz Brunica znova povedli, natančen je bil Shane Wiebe.

V 47. minuti je Nejc Berlisk podal do Urbana Sodje, ki je meril natančno in poskrbel za drugo veselje na klopi železarjev. Jeseničani so bili dejavnejši, željni nove zmage.

Rabbit mož odločitve
V podaljšku so bili Jeseničani nevarnejši, dvakrat so zadeli tudi okvir vrat (streli na vrata 2:7), zadeli pa so gostitelji, v 64. minuti je Brunicu drugo točko zagotovil Wayce Rabbit. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 35:41.

V naslednjem krogu 9. novembra v Podmežaklo prihaja druga ekipa KAC-a.