Cam Atkinson je dosegel 16. in 17. gol v sezoni. Foto: Reuters

To je bil sploh prvi primer v zgodovini vseh večjih ameriških lig (NFL, NBA, MLB, MLS in WNBA), ko sta se pomerili ekipi, ki sta pred tem dobili po vsaj 12 tekem. Niz so podaljšali Modri suknjiči, ki so si odločilno prednost nabrali v drugi tretjini (3:1), po kateri so vodili s 4:1. Dva gola je dosegel Cam Atkinson.
S petnajsto zaporedno zmago so izenačili drugi najdaljši niz v zgodovini lige. V sezoni 1981/82 so prav tolikokrat zapored slavili igralci New York Islanders, v sezoni 2012/13 pa Pittsburgh Penguins. Dve zmagi več brez prekinitve (17) so pingvini iz Pittsburgha nanizali marca in aprila 1993.

Zmaga Kraljev ob vrnitvi v Staples Center
Los Angeles je premagal divizijskega rivala San Jose s 3:2. Anže Kopitar je v 20 minutah sprožil tri strele, a je ostal brez ene točke.
Jeff Carter je s svojim dvajsetim golom v sezoni ob koncu četrte minute zadnje tretjine končal niz treh zaporednih porazov kraljev. Gostitelji so proti podprvakom lige povedli s 3:1, Kevin Labanc pa je šest minut pred koncem znižal na 2:3. Toda domači, ki so tokrat igrali zelo dobro v obrambi in so tekmecem dovolili le 20 strelov, je uspelo zadržati zmago.

Tanner Pearson je dosegel gol in podajo, tretji gol za kralje je prispeval Drew Doughty, Peter Budaj pa je ubranil 18 strelov gostov. Kralji, ki so sedaj na osmem mestu na Zahodu, so v Staples Centru igrali prvič po 10. decembru in devetih zaporednih tekmah v gosteh.