Hokejisti Slavije so tudi lani na prvi tekmi v gosteh presenetili Jeseničane, a na koncu klonili z 1:4. Foto: RTV SLO
ZM Olimpija
Hokejisti ZM Olimpije na prvi tekmi niso upravičili vloge favorita. Foto: RTV SLO
Za uvod presenečenje

Bolje so sicer začeli zmaji, saj je v 8. minuti zadel Jason Silverthorn, ko je imela Slavija na klopi za kaznovane igralce kar tri hokejiste. Gostje so nato vzdržali pritisk in v 16. minuti prek Dejana Kontreca nenadejano izenačili ob igralcu manj na ledu.

Tavželj nokavtiral Župana
Založane, ki so v drugi tretjini prevzeli pobudo, je v vodstvo v 25. minuti popeljal Mare Kumar iz začetnega udarca po buliju. Na 3:1 je prav tako ob igralcu več z modre črte povišal Metod Bevk, na 4:1 pa že v zadnji tretjini z dvema igralcema več Marko Češnjak, ki je izkoristil izključitev Andreja Tavžlja zaradi nokavtiranja Gašperja Župana.

Olimpiji v končnici kaj več kot znižanje Silverthorna ob "powerplayu" in protinapadu v 51. minuti ni uspelo, četudi so imeli še nekajkrat številčno premoč. V soboto ob 17.30 bo že druga tekma.

Olimpija ni nadaljevala niza
Vse štiri medsebojne dvoboje v drugem delu državnega prvenstva je dobila Olimpija. V Zalogu je bilo 9:3 in 4:2, v Tivoliju pa 5:2 in 5:3. Moštvi sta se v velikem finalu srečali že leta 1999 in 2004. Obakrat je ZM Olimpija dobila vse tekme. Leta 2004 so Tivolčani slavili svoj 10. in zaenkrat zadnji naslov v samostojni Sloveniji.

Televizija Slovenija bo prenašala vse tekme, razen prve. Zaradi prenavljanja dvorane v Zalogu bodo vsa srečanja v Tivoliju.