Na 34. nadzorni točki (od 55), po skoraj 3.150 kilometrih preizkušnje od zahodne do vzhodne obale ZDA, je imel avstrijski ultramaratonski kolesar skoraj devet ur prednosti. Sliši se ogromno, vendar pravijo, da se Raam po prečkanju reke Misisipi (Strasser je to že storil) šele dobro začne. Do cilja je še več kot 1.600 km, telo je vedno bolj izmučeno, kolesarji pa vedno bolj potrebni počitka, ki ne sme biti predolg.
Vozil proti vetru
Baloh je že preživel psihično turturo po neskončnih ravnicah Kansasa. Ko je prevozil polovico peklenske dirke, je spremljevalna ekipa dogodek proslavila bučno - s kuhovnicami in posodami. Še bolj je pomoč ekipe prišla do izraza ob prvi resnejši krizi. Utrujenost in neprespanost sta naredili svoje, pihati je začel še nasprotni veter.
Povprečna hitrost ni padla pod 15 milj na uro
43-letni Ljubljančan je začel obupovati, ob največji krizi pa mu je ekipa dala prepotreben motivacijski zagon in čokolado, ki mu je kot majhnemu otroku zarisala nasmeh na licu. Takrat se je spomnil, zakaj je zadnje mesece trdo treniral in kako mu je Jure Robič tik pred usodno nesrečo "naročil", naj zmaga. Povprečna hitrost, ki je že skorajda padla pod 15 milj na uro (skoraj 25 km/h), je spet začela naraščati ...
Blanco se nevarno približuje
Bil je že čas, kajti zasledovalci ne počivajo. Nepopustljiv je zlasti na Kubi rojeni Američan Alberto Blanco, nekdanji poklicni kolesar, ki je dobil dveletno kazen zaradi jemanja prepovedanih poživil in tolažbo išče na Raamu. Blanco je na 33. časovni nadzorni točki za Balohom zaostajal celo manj kot eno uro. Boj je torej odprt, tudi zmaga je še dosegljiva, navsezadnje se Baloh dobro spominja letošnje Dirke okrog Slovenije, ko je Strasserja kljub slabšemu začetku na koncu prehitel.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje