44-letni Baloh bo na dirki čez ZDA nastopil šestič. Leta 2006 je bil drugi, tri leta pozneje tretji. Manjka mu le še zmaga in prav to si je zaželel pred letošnjo izvedbo, ki se bo začela 15. junija.
Letos pripravljen še posebej dobro
"Zmaga je bila zmeraj v mislih, naglas pa nikoli nisem rekel, ker je zadeva dolga in težka ter je nehvaležno napovedovati. Zmeraj sem se tega projekta lotil resno, letos pa imam za seboj največ zelo kakovostnih kilometrov. Razen manjše nesreče, ko me je februarja povozil avtomobil, je šlo vse po načrtih, niti to me ni ustavilo. Pripravljen sem zelo dobro," je razloge za optimizem razkril Baloh.
Spodbujala ga bo tudi žena; otroci bodo ostali doma
Na pot pa bo z večino ekipe krenil že v sredo. Z njim bo tokrat rekordna 14-članska ekipa, v kateri bo tudi žena Irma, tri otroke pa bosta Baloha tokrat pustila doma, čeprav je kolesar priznal, da bi bili dobra motivacija, še zlasti ob koncu dirke, ko mu bodo pojenjale moči. Baloh tudi upa, da tokrat ne bo imel tako hudih zdravstvenih težav kot v letih 2003 in 2005, ko je moral odstopiti.
Do cilja priti v manj kot devetih dneh
"Komaj čakam, da se začne. Zadnje priprave so vedno najtežje, veliko je živčnosti. Ko se bo dirka začela, bo povsem drugače. Moj načrt je priti na cilj pod devetimi dnevi, ne bom pa se oziral na druge. Kot vedno bo odločalo zadnjih 1.000 milj. Prvih pet, šest dni sem prepričan, da bom v igri, potem pa se bo videlo, kako se bodo stvari razvijale," je napovedal Baloh.
Spal bo od dve, tri ure na dan
Potem ko bo teden dni preživel v ZDA predvsem zaradi navajanja na razmere (temperatura v puščavskih delih trase zlahka preseže 50 stopinj Celzija), se bo 15. junija začelo zares. Na tej dirki nekateri tekmovalci spijo le po kakšno uro na dan. Baloh je priznal, da bo v tem pogledu nekoliko slabši: "Spal bom v povprečju dve ali tri ure na dan. Ampak prvi dan nič, ker se je v praksi pokazalo, da nima smisla, da se buden premetavam po postelji in izgubljam čas. Tako bom prvih 40 ali 42 ur prevozil v kosu. Ni se mi še zgodilo, da bi zaspal na kolesu, vsaj ne dobesedno, a proti koncu lahko veliko kilometrov prevoziš povsem avtomatično."
5.000 km in 35.000 m višinske razlike
Dirka RAAM za kolesarje pomeni enega najtežjih izzivov. Prevoziti morajo skoraj 5.000 kilometrov, med potjo z zahodne na vzhodno obalo ZDA pa jih čaka tudi skupno več kot 35.000 metrov višinske razlike, saj prečkajo Skalno gorovje in Apalače. Začetek dirke je v Oceansidu v Kaliforniji, cilj pa v Ananpolisu v Marylandu.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje