Phil Bauhaus je zmagovalec 1. etape Dirke po Poljski. Nemec je nazadnje predtem dirkal v Sloveniji, kjer je prav tako na tlakovanem trgu dobil zadnjo etapo v Novem mestu. Foto: EPA

Bahrain Victorious kar ne preneha nizati zmag, kot tudi ne slovenski državni prvak z novimi opaznimi vožnjami. Matej Mohorič je prvo etapo Dirke po Poljski končal na 9. mestu, pri čemer je bil v zaključnem šprintu močnejši tudi od Michala Kwiatkowskega in Diega Ulissija.

Mohorič kapetan bahrajncev

Zaradi bonifikacije dveh sekund na vmesnih letečih šprintih je Mohorič v skupnem seštevku že na 6. mestu. 26-letnik iz Podblice pod Jelovico je namreč predvideni kapetan Bahrain Victoriousa za skupno razvrstitev. Vseeno je v zaključku Mohorič pomagal sotekmovalcu v boju s trojico kolesarjev ekipe Deceuninck Quick Step.

Šesta zmaga sezone za Bauhausa

Matej Mohorič je na Poljskem pred dvema letoma slavil svojo 11. zmago kariere, ko je po napadu od daleč dobil hribovito 7. etapo s ciljem v Bukowini Tatrzanski. Tokrat bo tam cilj 4. etape. Foto: EPA

Po 216,4 km vožnje od Lublina do Chelma je šprint razredčene in razvlečene glavnine začel Kolumbijec Alvaro Jose Hodeg, a ga je Phil Bauhaus dohitel in prehitel ravno na ciljni črti. Tretji je bil Francoz Hugo Hofstetter (Israel Start-up Nation).

Nemec je osvojil 16. zmago v karieri, že kar šesto v sezoni 2021. Nazadnje je 27-letnik iz Porenja dirkal po Sloveniji, kjer je dobil dve etapi: prvo v Rogaški Slatini in zadnjo v Novem mestu, kjer je bil zaključek podoben tokratnemu v Chelmu. Bahrajnska ekipa je slavila že 21. zmago sezone.

V torek kolesarje čaka 2. etapa, Zamošč–Przemysl, 200,8 km, s hribovitim zaključkom in ciljnim vzponom na znamenito vojaško utrdbo, ki je v slovenski zavesti ostala iz prve svetovne vojne.

6. M. MOHORIČ       SLO          0:08
Vlasov bo okrepil Nemce, Hodeg pa "emirate"

Kolumbijski šprinter Alvaro Hodeg je najnovejša okrepitev kolesarskega moštva UAE Team Emirates, ki zadnje dni vsakodnevno objavlja novince za prihodnjo sezono. 24-letni Kolumbijec je podpisal dvoletno pogodbo.

Vlasov za tri leta pri Bori
Medtem je nov obraz in aduta za etapne dirke predstavila nemška ekipa Bora Hansgrohe, ki je potrdila podpis pogodbe z obetavnim Rusom. Aleksander Vlasov je podpisal triletno pogodbo, potem ko je zadnji dve sezoni vozil za Astano. Letos je bil 24-letnik že drugi skupno na Pariz-Nica in četrti na Dirki po Italiji.