Jonas Vingegaard, ki je Dirko po Franciji končal na drugem mestu za Tadejem Pogačarjem, je prvi favorit na Dirki po Poljski. Foto: EPA

Jonas Vingegaard (Visma Lease a bike), ki je bil v 3. etapi deveti v času zmagovalca in je končal eno mesto za Mohoričem, je ostal v rumeni majici vodilnega.

Za zmagovalcem Nysom sta etapo končala Italijan Diego Ulissi (UAE Emirates) in Nizozemec Wilco Kelderman (Visma Lease a bike). Za Nysa je današnja etapna zmaga druga na 81. izvedbi Dirke po Poljski, najboljši je bil že v uvodni od Vroclava do Karpacza.

Vingegaard ima skupno 19 sekund naskoka pred Ulissijem in 20 pred Keldermanom. Mohorič na sedmem mestu zaostaja 49 sekund.