Nacer Bouhanni (69 zmag v profesionalni karieri) je v šprintu ob ogrado potisnil Britanca Jaka Stewarta, ki k sreči ni padel, je pa nehal potiskati pedala in osvojil le 29. mesto. Foto: EPA

Član moštva Groupama-FDJ jo je odnesel brez padca, razumljivo pa je bil po dirki zelo jezen na Francoza, ki je osvojil 3. mesto, a so ga diskvalificirali:

"Vprašal bi te, o čem si razmišljal, ampak ... očitno nimaš nobene možganske celice. Ironično je, da si mi v cilju rekel, da nimam nobenega spoštovanja. Video zgovorno govori o tem, kdo ni imel spoštovanja," je Stewart na Twitterju navrgel Bouhanniju, ki je zakuhal že nekaj takšnih incidentov.

Primer je že začela obravnavati Mednarodna kolesarska zveza Uci in ga predala disciplinski komisiji krovnega kolesarskega telesa.

V zadnjih mesecih je Uci precej bolj strog glede tovrstnih nesreč v zaključkih etap. Spomin na grozovito nesrečo na lanski Dirki po Poljski je še zelo svež. Takrat se je po podobnem incidentu hudo poškodoval Nizozemec Fabio Jakobsen, ki se še vedno ni vrnil na tekmovanja, medtem ko je krivec za nesrečo, njegov rojak Dylan Groenewegen, že odslužil večji del devetmesečne prepovedi nastopanja.

Enodnevno dirko Cholet-Pays de la Loire je dobil italijanski šprinter Elia Viviani. To je njegova prva zmaga po septembru 2019, ko je dirkal še za Deceuninck-QuickStep. Po sezoni je prestopil v Cofidis, lani pa ni imel sreče in vso sezono ni bilo uspeha.