Chris Froome je odlično odpeljal kronometer in bil 44 sekund hitrejši od prvega zasledovalca Jonathana Castrovieja. Foto: EPA

Kolesarji na Vuelti so uro resnice vozili med mestoma Xabia in Calp, pri čemer so morali v prvi polovici trase opraviti manjši vzpon. Froome je šel na polno in imel že po 24,3 kilometra 39 sekund prednosti pred Quintano. Da bi izničil tri minute in 33 sekund zaostanka, seveda ni bilo realno, a vendarle je Kolumbijcu (11. mesto) do cilja "odščipnil" dve minuti in 16 sekund.

Drugo mesto je osvojil Jonathan Castroviejo, ki je imel 44 sekund slabši čas kot Froome. Alberto Contador je na osmem mestu zaostal skoraj dve minuti.

Vuelta tako še ni odločena, res pa je, da je sobotna gorska etapa bolj pisana na kožo Quintani kot Froomu. Etapa, dolga 193 km, se bo začela v Benidormu in končala na prelazu Aitana. Zadnjih 21 km bo šlo samo navkreber, povprečni naklon tega klanca najvišje kategorije pa je 5,9 odstotka.

"To je moja zadnja dirka sezone in res sem vesel, da sem v tako dobri formi. Jutri me čaka še en naporen dan. Quintana ima več kot minuto prednosti, ob sebi pa ima močno ekipo. Težko ga bo premagati," je povedal Froome.

Tritedenski maraton se bo končal z nedeljsko zadnjo (ravninsko) etapo s ciljem v Madridu.