Chris Froome v zadnjem tednu stavi na kronometer (37 km). 54 sekund prednosti verjetno ne bo dovolj za Quintano. Foto: EPA
Froome pokazal zobe na Vuelti

Zadnji vzpon je bil dolg 5,6 km, povprečni naklon pa je bil kar 9,8-odstoten. V zadnjem kilometru je bila strmina kar 18-odstotna.

1,8 km pred koncem je silovito napadel Esteban Chaves, privozil si je že 19 sekund naskoka. 700 metrov pred ciljem je Quintana skušal s spremembami ritma streti Frooma, ki pa mu je uspel slediti. Britancu je uspelo švigniti mimo Kolumbijca. Pridobil je štiri sekunde bonifikacije v primerjavi s Quintano.

V skupnem seštevku zdaj Froome na drugem mestu zaostaja 54 sekund. Tretji je Alejandro Valverde, ki je etapo končal skupaj z Leopoldom Königom in Albertom Contadorjem. Vsi trije so zaostali šest sekund.

Froome komaj čaka na konec sezone
"Pena Cabarga je moj najljubši vzpon na Vuelti. Imam posebno lepe spomine iz leta 2011. Quintana je res močan, še vedno ima rdečo majico. Upam, da se mu lahko še približam. Še zelo zanimivo bo v zadnjem tednu. Moram priznati, da sem po dolgi sezoni že zelo izčrpan. Komaj čakam na konec sezone, vrnil bi se lahko k družini," je pojasnil Froome.

Po dnevu premora so kolesarji večji del dneva kolesarili po ravnini, na koncu pa jih je čakal vzpon prve kategorije. 23 kolesarjev je skušalo s pobegom, najdlje je vztrajal Belgijec Ben Hermans. V glavnini je ritem narekovala ekipa Tinkoff, ki je skušala pripraviti ugoden položaj za Contadorja. Španec v skupnem seštevku zaostaja že več kot tri minute in težko se bo prebil na zmagovalni oder.