Gianni Meersman je v ciljno ravnino prišel v ospredju in je moral le še dokončati posel. Foto: EPA

30-letni Meersman, ki je bil v tej sezoni še brez zmage, je bil v najboljšem položaju, ko so najboljši šprinterji v Baioni prišli iz zadnjega ovinka, po katerem je bilo do cilja 161 km dolge etape le še sto metrov. Pohodil je pedale in imel v cilju dolžino kolesa prednosti pred drugouvrščenim Nemcem Michaelom Schwarzmannom.

Meersman je očitno vedel, da mu je 2. etapa pisana na kožo: "Vuelta je bila glavni cilj za zadnji del sezone. Trdo sem treniral, to zmago pa posvečam ženi in hčerki, ki sta gotovo vpili pred televizorjem. Ženi sem izrecno naročil, naj danes gleda prenos etape, saj sem se počutil dobro," je povedal belgijski kolesar.

Tehnično zahteven ciljni finiš je zahteval padec Kanadčana Ryana Andersona, ki je obležal na cestišču, a se nato vendarle postavil na noge.

Britanec Peter Kennaugh je le en dan nosil rdečo majico vodilnega (priboril si jo je po sobotnem moštvenem kronometru), saj ga je "slekel" moštveni kolega pri Skyju Michal Kwiatkowski, ki je drugo etapo končal na četrtem mestu.

Ewanu VN Hamburga, Mohorič v begu
Caleb Ewan je slavil na dirki svetovne serije v Hamburgu (217,7 km). Do svoje prve zmage na dirkah svetovne serije je prišel pred Nemcem Johnom Degenkolbom, tretji pa je bil Italijan Giacomo Nizzolo. 22-letni Ewan ciljne črte v šprintu peterice sicer ni prečkal prvi, pred njim je bil Francoz Nacer Bouhanni, ki pa se je v ciljnem šprintu prerival in bil po protestu diskvalificiran. Od Slovencev je dirko zaznamoval Matej Mohorič, ki je bil z manjšo skupino kolesarjev dolgo v begu, na koncu pa je bil 70. (+0:50). Luka Pibernik je z zaostankom 13 sekund osvojil 33. mesto, Luka Mezgec je bil z zaostankom minute in 17 sekund 82., Borut Božič pa je končal na 106. mestu (+3:05). Kristijan Koren je odstopil.