32-letni Pierrick Fedrigo je v Pauju visoko dvignil roke za svojo 3. etapno zmago na Touru. Slavil je že v letih 2006 in 2009. Foto: EPA
Alberto Contador
Alberto Contador je bil na zmagovalnem odru dobro razpoložen. Le kako ne bi bil, v rumeni majici ja pač lepo dirkati. Foto: EPA
Lance Armstrong
Sedemkratni zmagovalec Toura Lance Armstrong je v zadnjih stotih metrih poskušal z napadom, a ni imel dovolj moči: "Bilo je težje, kot sem pričakoval. Že dolgo je tega, ko sem bil nazadnje v sprintu. Enostavno nisem bil dovolj hiter." Foto: EPA
Christophe Moreau
Oba prelaza ekstra kategorije Tourmalet in Aubisque je prvi prečkal Christophe Moreau, ki se z rojakom Anthonyjem Charteaujem bori za pikčasto majico najboljšega hribolazca. Foto: EPA
Fedrigo 6. francoski junak

200 km dolga 16. etapa med Bagneres de Luchonom in Paujem je kolesarje najprej vodila čez dva vzpona 1. kategorije (Peyresourde - 1.569 m in Aspin - 1.490 m), nato pa sta sledila še dva "klanca" ekstra kategorije - znameniti Tourmalet (2.115 m) in Aubisque (1.709 m).

Za Barreda etapa kilometer "predolga"
Skorajda celotno etapo je bežala skupina 10 kolesarjev, v kateri je bil tudi Američan Lance Armstrong. Med spustom z Aubisqua - kakšnih 45 km pred ciljem - se je od ubežne skupine odlepil Španec Carlos Barredo in si privozil 50 sekund naskoka, a je bil ujet kilometer pred ciljno črto. Sledil je finiš, v katerem je Fedrigo ugnal rojaka Sandyja Casarja in Španca Rubena Plaza Molino.

Schleck: Tourmalet bo dal končnega zmagovalca
Rumeno majico je zadržal Alberto Contador, ki se je v cilj pripeljal z zaostankom slabih 7 minut skupaj z glavnim izzivalcem Andyjem Schleckom. Na polno se bosta znova udarila v četrtek, ko bo cilj etape na Tourmaletu. "Loči naju le 8 sekund, kar konec koncev ni nič. Verjamem, da bo Tour odločen na Tourmaletu," je o razpletu dirke še pred sobotnim 52 kilometrov dolgem kronometru prepričan Luksemburžan, ki je še razkril, da sta se s Contadorjem med etapo pogovorila o dogajanju na ponedeljkovi etapi in zgladila "spor".

Contador: Obeta se velika bitka
Španec meni, da Schleck v vožnji na čas le ni tako "nedolžen": "Schlecka se bojim, ker je odličen kolesar tudi v kronometru. Postal je luksemburški prvak v tej disciplini. Kakorkoli, gotovo je le to, da se do konca obeta velika bitka."