Na drugi etapi zapored je v Švici prevladovala ekipa UAE Joao Almeida. Foto: EPA

Drugo mesto je z zaostankom štirih sekund osvojil Adam Yates (UAE), tretji je bil Mattias Skjelmose iz ekipe Lidl Trek (+0:09) in četrti Egan Bernal iz Ineosa (+0:15).

Britanec Adam Yates je ubranil rumeno majico, v skupnem seštevku ima 27 sekund prednosti pred Almeido, tretji je Bernal (+1:28).

"Bila sva zelo močna. Adam je napadel že daleč pred ciljno črto, jaz pa sem bil za kolesom Skjelmoseja, kar je bilo idealno. Na koncu sem lahko dohitel Adama, ne da bi s seboj povlekel konkurente. Vidi se odlično moštveno delo, kdo je prvi ali drugi, pa niti ni pomembno, dokler sva oba v ospredju," je povedal Almeida.

Etapa se je začela ob 15. uri v Ulrichnu, cilj pa je bil dobro uro pozneje v vasici Blatten v kantonu Valais 1.148 metrov visoko.

V soboto sledi kraljevska etapa (118 km) s ciljem v vasi Villars-sur-Ollon, 87. Dirka po Švici pa se bo v nedeljo končala s 16-kilometrskim gorskim kronometrom.