Pogačar letos ni imel prav veliko priložnosti, da za razkazovanje majice za naslov državnega prvaka. Kako bo naslednje leto z mavrično majico? Foto: EPA

Tadej Pogačar ima za seboj izjemno leto, saj je zbral kar 25 zmag, pri tem osvojil dve tritedenski dirki, dve klasiki, za piko na i pa še mavrično majico, ki si jo je tako srčno želel. Na le 58 dirkalnih dneh je zbral kar 11.655 točk, kar je več, kot sta jih skupaj zbrala prva zasledovalca Belgijca Remco Evenepoel (6072,57) in Jasper Philipsen (4790).

V spodnji tabeli je prva deseterica in delitev točk glede na tip dirke.

Opomba:
− Etapne/enodnevne: število točk na etapnih oziroma enodnevnih dirkah.

Sorodna novica Ali Pogačarjeva prevlada uničuje kolesarstvo? Ne.

Spet na Vuelto?
Pogačar je najuspešnejši prav v vseh razvrstitvah. 26-letnik je večkrat poudaril, da si želi v karieri osvojiti čim več različnih dirk. Letos je s seznama kariernih ciljev prečrtal dirke po Italiji, Emiliji, Kataloniji in svetovno prvenstvo. Njegov koledar dirk bo znan čez nekaj tednov, za zdaj pa je za Nedelo kratko namignil: "Verjetno bom moral spet na Tour, na začetku sezone tudi na Dirko po ZAE, na kateri me ni bilo dve leti. Spet bom najverjetneje nastopil na Dirki po Flandriji, ki sem jo letos izpustil, razmišljam pa tudi o nastopu na Vuelti."

Za slovensko kolesarstvo je bila pretekla sezona fantastična, z vsemi tremi tritedenskimi dirkami in svetovnim prvenstvom, a treba je spomniti tudi na druge kolesarje. Slovenci so na vseh ravneh skupaj namreč zbrali 45 zmag na mednarodnih dirkah.

Novak iz prve vrste sodeloval pri 22 zmagah
Omenimo še enega kolesarja, ki manjka v zgornji tabeli, to je Domen Novak. Ta je sicer dosegel eno profesionalno zmago (postal je slovenski prvak na cesti), a najbolj izstopa po drugi statistiki. Po podatkih spletne strani Fuoriclasse je bil namreč najuspešnejši sotekmovalec oziroma pomočnik. Bil je namreč v kadru ob 22 zmagah članov ekipe UAE.