Xavier Tondo je imel na koncu 6. etape največ moči in je prepričljivo zmagal. Foto: EPA
Alberto Contador
Bo Alberto Contador uspel ubraniti 14 sekund prednosti pred najbližjim zasledovalcem? Foto: EPA

Na precej zahtevni etapi je Tondo za pet sekund pobegnil veliki skupini kolesarjev, na čelu katere je bil španski kolega Alejandro Valverde. Špansko dominantnost na prvih petih mestih je s 3. mestom prekinil Slovak Peter Sagan, ki je dobil prejšnjo etapo od Pernes-les-Fontainesa do Aix-en-Provenca. Contandor ima v skupnem seštevku pred zadnjo etapo dragocenih 14 sekund prednosti.

Tondo: Zabeležil sem največjo zmago v svoji karieri
"V vsaki smoli je tudi nekaj sreče. V petek sem zaradi okvare kolesa zapravil priložnost, da se borim za vidnejšo uvrstitev, a s tem se mi je ponudila možnost, da danes pobegnem. Na odločilnem vzponu sem se dobro počutil, a braniti prednost je bilo težko," je dejal presrečni zmagovalec 6. etape in zaključil: "Toda nekaj prednosti sem le zadržal in zabeležil prvo zmago v dresu Cervela in najbrž tudi največjo v svoji karieri."

Na petkovi etapi je slovenski kolesar Tadej Valjavec zasedel zelo skromno 127. mesto, tokrat pa je v cilj prispel z Valverdejevo ekipo in osvojil odlično 12. mesto. Jani Brajkovič je bil 37., Gorazd Štangelj pa 104.