Zmagovalni dvgi rok Paula Pierca nazorno pokaže, kako se je končala tako težko pričakovana prva tekma sezone 2010/11. Foto: Reuters
LeBron James (Miami Heat)
LeBronu James je pokazal tisto, kar se je od njega pričakovalo, tokrat sta zatajila Wade (13 točk) in predvsem Bosh (8 točk). Foto: EPA
Kobe Bryant, David Stern (komisar Lige NBA) in Jeannie Buss (izvršna direktorica Lakersov)
Kobe Bryant in Jezerniki napovedujejo naskok na tretji zaporedni naslov, s čimer bi se s 17. naslovi izenačili z Bostonom. Foto: EPA
Jao Ming in Kobe Bryant
Bryant je poleti šel na operacijo kolena in trdi, da še ni povsem pravi, medtem ko Kitajec Jao Ming po zadnjem zlomu noge ostaja previden v napovedih, kdaj bo znova v top formi. Foto: Reuters

Eden najbolj težko pričakovanih začetkov Lige NBA v njeni 65-letni zgodovini se je končal s privoščljivimi nasmehi navijačev 29 moštev - Miami z Dwyanom Wadom, Chrisom Boshem in LeBronom Jamesom se je spotaknil že na prvi stopnički.

Od trojice, ki je poleti združila moči in pretresla razmerje moči v najmočnejši košarkarski ligi na svetu, je bil na prvi od 82 tekem rednega dela pravi le "King". James je v TD Boston Gardnu zbral 31 točk, a to je bilo zadosti le za nekoliko bolj napeto končnico, saj je bilo vidno, da ima Doc Rivers daljšo klop kot Erik Spoelstra.

Kelti s trojkami nad Jamesove poskuse
Celticsi so po zaslugi svoje velike trojice - Ray Allen, Kevin Garnett in Paul Pierce - večino tekme trdno nadzorovali igro, pa čeprav so skupaj dosegli tri točke manj kot Miamijeva trojka (49:52). Tri minute pred iztekom 3. četrtine je bilo 60:45 za gostitelje, ko je James začel niz gostov, s čimer so se približali na 6 točk. S Pierceovo trojko so Kelti znova pobegnili, nato pa je dvakratni MVP rednega dela poskušal še z enim jurišem. Dobro minuto pred koncem je znižal na 83:80, na kar je s trojko odgovoril Allen.

Koliko časa bodo gradili Rim v Miamiju?
"Vsi vemo, da Rim ni bil zgrajen v enem dnevu. Nekaj časa nam bo to vzelo, a to vsi dobro razumemo," visokoleteč ostaja LeBron James. "Vsak dan moramo narediti korak naprej in se izboljševati," je moto Miamija, ki si je s poletno zmago na trgu prostih igralcev nakopal izredno pozornost, a tudi neverjetna pričakovanja po takojšnjem uspehu.

Prvakom dramatična zadnja minuta
Praznično je bilo tudi v Los Angelesu, kjer so prvaki prejeli šampionske prstane in pod strop Staples Centra dvignili 16. prapor prvakov, nato pa so se pomerili s Houstonom. Čeprav so Lakersi zaostajali že s 15 točkami, so se na koncu pa pravi drami veselili zmage na prvi tekmi nove sezone. V zadnji minuti sta se moštvi kar štirikrat zamenjali v vodstvu, na koncu pa je odločila trojka Steva Blaka 19 sekund pred koncem.

S trojkami rezervistov ustavili Rakete
Ob še ne povsem 100-odstotnem Kobeju Bryantu, ki je kljub težavam s kolenom zbral 27 točk, je izstopal Pau Gasol z 29 točkami, a prava junaka domačega slavja sta bila rezervista Blake in Shannon Brown, prvi je zadel tri trojke, drugi pa štiri. Pri Houstonu so strelsko breme prevzeli Kevin Martin, Aaron Brooks in Luis Scola (skupaj 68 točk), medtem ko je povratnik po poškodbi Jao Ming v 23 minutah dosegel 9 točk.