Ljubljanski zmaji (na fotografiji Jaka Blažič) so po odmevni zmagi proti Partizanu v Stožicah v sredo izgubili v Londonu proti tamkajšnjim Lionsom. Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Prva četrtina obračuna v Copperbox Areni v Londonu je bila precej izenačena. Nobeni od ekip se ni uspelo pretirano odlepiti drugi od druge, gostitelji so največ vodili za štiri točke, potem ko je Luke Nelson zadel za tri, a so Ljubljančani hitro odgovorili z dvema zaporednima trojkama v režiji Amadouja Sowa in Jake Blažiča (17:19).

V drugi četrtini je sledilo nekaj minut, v katerih je ljubljanska ekipa igrala čvrsto v obrambi in učinkovito v napadu, a so levi s trojko Matthewa Morgana izenačili na 32, nato pa z delnim izidom 10:0 ušli nasprotniku. Manjšo krizo je zmajev je s trojko presekal DJ Stewart, slabo minuto pred koncem prvega polčasa je Klemen Prepelič z metom za tri razliko zmanjšal na vsega koš zaostanka (46:43), a so Londončani vseeno poskrbeli, da so na odmor odšli z višjo prednostjo (50:43).

Klemen Prepelič je bil prvi strelec Cedevite Olimpije v Londonu. Zbral je 23 točk (met za dve 1/2, met za tri 5/12, prosti meti 6/7), podelil še 10 podaj. Zmaji so v napadu sicer prikazali eno boljših predstav v letošnji sezoni, pešala je predvsem obramba, ki so jo gostitelji na trenutke zlahka prebijali, Ljubljančani so tudi izgubili skok z 41:30. Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Conor Morgan je na uvodu drugega polčasa zadel za najvišjo prednost Londončanov (52:43), nato pa so zmaji počasi, a vztrajno začeli topiti zaostanek. Koš za košem so se bližali nasprotniku, nekaj pomembnih točk je dosegel Prepelič, Justin Cobbs pa je sredi tretje četrtine zadel za vodstvo (59:60). Sledile so minute Josha Sharme, ki je dvorano dvignil na noge z dvema zaporednima allley-oopoma, za dobro mero je nato prilepil še blokado na Blažičev poskus polaganja.

V zadnjo tretjino so Ljubljančani vstopili s košem zaostanka (73:70), razlika pa se ob luknjičasti obrambi hitro povečala. A tudi Londončani so v napadu grešili, zmaji pa so se po koših Luke Ščuke in Cobbsa ter trojko Blažiča približali na vsega točko (88:87). V zaključku jim je zmanjkalo tudi nekaj sreče, medtem ko so gostitelji z lepo kombinatorno igro trgali njihovo obrambo.

49 sekund pred koncem so našli luknjo, Conor Morgan pa je iz kota neovirano zadel trojko (94:89). Ko je isti igralec nato na drugi strani igrišča blokiral še zabijanje Shawna Jonesa, je postalo jasno, da tudi na tem gostovanju v Evropsken pokalu slasti zmage Olimpija ne bo okusila.