Brian Chase je z neverjetnimi trojkami v ključnih trenutkih prevesil tehtnico na stran Zagrebčanov. Foto: ABA Photo
Jerome Jordan je bil najboljši strelec Krke z 18 točkami. Foto: ABA Photo
Curtis Stinson
Curtis Stinson ni imel svojega večera. Foto: ABA Photo
Nikola Peković
Nikola Peković je igral le 14 minut, dosegel je 13 točk in 5 skokov. Foto: ABA Photo

Zagrebčani so začeli silovito, Marin Rozić je nanizal pet točk in v 4. minuti je bilo že 9:0. Jimmy Baxter je s trojko in polaganjem znižal na 11:7. Po prvi četrtini so gostitelji vodili z 22:17. Zoran Dragić se je nato prebudil, dvakrat zapored je polagal (24:24), a zgrešil prosti met za prvo vodstvo Krke. V 18. minuti je Ciboni uspel delni izid 7:0 in znova si je nabrala večjo prednost (37:27). Ob polčasu so gostitelji vodili s 43:34.

Na začetku drugega dela se je razigral Chase, ki je z dvema trojkama povišal na 55:41. Sredi zadnje četrtine je Baxter zadel izza črte in znižal na 65:60, a Chase je imel vedno pripravljen odgovor, znova je zadel dve trojki za 71:64. Za mirno končnico je poskrbel še Tomislav Zubčić z metom izza črte v 38. minuti (74:64).
Preveč zgrešenih prostih metov
Krka je zgrešila kar 14 prostih metrov, najboljši strelec pri Dolenjcih je bil Jerome Jordan z 18 točkami.
Partizan vse opravil že do odmora
Moštvo Partizana je bilo pred 6.050 gledalci v Pionirju premočno za Domžalčane, vse je bilo odločeno že v prvem polčasu (46:26). Helios je sicer povedel s 5:2, v drugi četrtini pa so se Beograjčani razigrali in si hitro priigrali 20 točk naskoka. Črno-beli so zlahka držali zanesljivo prednost in jo sredi zadnje četrtine tudi povečali na 69:45 s košem razpoloženega Miroslava Raduljice, najvišjo prednost na tekmi pa dosegli v zadnji minuti prek Nemanje Jaramaza (86:55).

Pri Partizanu sta bila s 14 točkami najuspešnejša Acie Law in Raduljica, pri Heliosu pa Sandi Čebular, ki je prispeval 15 točk.