Russell Westbrook je postal sedmi košarkar v zgodovini Lige NBA, ki mu je uspelo trojni dvojček doseči v končnici. Foto: Reuters

V tej seriji sem bil sam sebi največji nasprotnik, preveč sem razmišljal. Preveč sem se obremenjeval z mnenjem medijev, z meti, za katere sem se odločal. Enostavno sem preveč razmišljal, košarka pa se igra z občutkom.

Kevin Durant
Beno Udrih
Beno Udrih (levo) se je poslovil od letošnje končnice. Foto: Reuters
Paul George
Paul George je bil najučinkovitejši košarkar Indiane. Foto: Reuters
Doc Rivers
Trener LA Clippersov Doc Rivers se je takole veselil zmage nad divizijskim tekmecem. Rivers je v karieri osvojil en šampionski prstan, in sicer z Boston Celticsi leta 2008. Foto: Reuters

Memphis se je v seriji izkazal za več kot dostojnega nasprotnika lanskim finalistom, ki so se morali pošteno potruditi za uvrstitev v nadaljnje tekmovanje. Kevin Durant je zbral 33 točk, zablestel pa je tudi domači organizator igre Russell Westbrook, ki je v 39 minutah vknjižil kar 27 točk, 10 skokov in 16 podaj. S tem je postal šele sedmi igralec v zgodovini, ki mu je uspelo doseči trojni dvojček.

"V tej seriji sem bil sam sebi največji nasprotnik, preveč sem razmišljal. Preveč sem se obremenjeval z mnenjem medijev, z meti, za katere sem se odločal. Enostavno sem preveč razmišljal, košarka pa se igra z občutkom," je po tekmi dejal olajšani Durant, ki je imel v seriji s čvrsto in nepopustljivo obrambo Memphisa silne težave, na odločilni tekmi pa je iz igre metal 12/18.

Oklahoma v drugem polčasu razred zase
Pri Memphisu se je poznala odsotnost suspendiranega Zacha Randolpha, ki je nepogrešljiv člen tako v obrambi kot tudi v napadu. Vseeno so se gostje odlično zoperstavili favoritom, v prvi četrtini so jim nasuli kar 36 točk, a so nato gostitelji prevzeli pobudo in z odličnim metom iz igre uprizorili preobrat. Ključna je bila tretja četrtina, v kateri je Oklahomi uspel delni izid 10:2, Durant je z dvema trojkama svoje moštvo popeljal do vodstva s +15 (78:63). Domači na krilih navijačev niso popuščali, dvorana je eksplodirala od navdušenja, ko je po Westbrookovi podaji z "alley-oopom" žogo skozi obroč za 115:96 zabil Reggie Jackson. "Danes se je videlo, kako zelo nam je manjkal Randolph. Če bi ga imeli na voljo, bi napredovali," je bil prepričan Memphisov Tony Allen.

Edini slovenski predstavnik v letošnji končnici, Beno Udrih, je na parketu preživel 17 minut, z metom iz igre 4/8 (1/2 za tri) in vsemi zadetimi prostimi meti (3) je zbral 12 točk.

Indiana preživela Atlanto
Zmage so se veselili tudi košarkarji Indiane, ki so na odločilni tekmi slavili z 92:80. Ključni mož ob zmagi Pacersov je bil Paul George, ki je s 30 točkami podrl osebni točkovni rekord v končnici. Svoje sta dodala še Lance Stepheson (19 točk) in George Hill (15). Hawksi, pri katerih je bil z 19 točkami najučinkovitejši Kyle Korver, so tako še tretjič, odkar se je franšiza iz St. Louisa preselila v Atlanto, izgubili sedmo tekmo končnice. Indiana se bo v naslednjem krogu udarila z Washingtonom.

Clippersi do napredovanja v napeti končnici
V naslednji krog končnice so se uvrstili tudi košarkarji LA Clippersov, ki so večji del tekme zaostajali za Golden Statom, nato pa v zadnjem delu tekme stopili na plin in si zagotovili obračune z Oklahomo. Odločilen met je pripadel J. J. Redicku, ki je 12 sekund pred koncem srečanja zadel oba prosta meta za 118:122. Golden State je na koncu po metu izjemnega Stephena Curryja (33 točk, met iz igre 7/17, met za tri 3/7, prosti meti 16/16 in 9 podaj) še upal na vrnitev, a je vse njegove upe na uspeh v Staples Centru s prostima metoma pokopal Darren Collison.

Vzhod, 1. krog končnice:
INDIANA (1) - Atlanta (8) 4:3
92:80 (24:23, 23:13, 24:27, 21:17)
Geroge 30 in 11 skokov, Stephenson 19 in 14 skokov, Hill 15, Hibbert 13; Korver 19, Teague 16, Millsap (17 skokov) in Scott po 15, Mack 13.

Nedelja:
TORONTO (3) - BROOKLYN (6)

Zahod, 1. krog končnice:
OKLAHOMA (2) - Memphis (7) 4:3
120:109 (27:36, 34:22, 33:23, 26:28)
Durant 33, Westbrook 27, 10 skokov in 16 podaj, Jackson 16, Buter 15, Ibaka 2; Gasol 24, Conley 20, Lee 16, Allen 15, Udrih 12 (met iz igre 4/8, za tri 1/2, prosti meti 3/3) v 17 minutah.

LA CLIPPERS (3) - Golden State (6) 4:3
126:121 (22:32, 34:32, 31:20, 39:37)
Griffin 24, Paul (14 podaj) in Crawford po 22, Redick 20, Jordan 15 in 18 skokov, Barnes 13; Curry 33, Green 24, Thompson 15, Igoudala 14, Lee 13 in 13 skokov, Crawford 12, Speights 10.