Angelo Gigli je bil s 17 točkami in 10 skoki najboljši igralec azzurrov. Foto: Reuters
Bogdan Tanjević
Bogdan Tanjević je bil lahko zadovoljen s prvo četrtino, ko so Turki dosegli 29 točk, nato pa je bil učinek v napadu vedno slabši in Turčija bo morala po sredinem obračunu proti Franciji domov. Foto: Reuters
Linas Kleiza in Tony Parker
Litva je v obrambi nad Tonyjem Parkerjem opravila dobro delo. Foto: Reuters

Italiji zmaga s 84:75 še daje upanje za četrtfinale evropskega prvenstva. O vstopu med osem bo odločal sredin dvoboj proti Nemčiji. Tekmo proti Turčiji je odločil podaljšek, ki so ga bolje začeli Turki in povedli s 75:72, nato pa niso zmogli niti točke več.

Turki vodili že za 15
Marco Belinelli (vseh svojih 17 točk je dosegel po polčasu) je s prostima metoma prinesel vodstvo 76:75, Andrea Bargnani s trojko povišal na 79:75. Turki, pri katerih je Hidayet Türkoglu dosegel 34 točk, so vodili z 9:0 in 25:10. Italijani so tekmece z 12. točko Angela Giglija ujeli pri 51:51.

Parker pri skromnih 11 točkah
Litva je ob 19 točkah Ramunasa Šiškauskasa z 88:73 premagala Francijo. Ta je vodila z 19:20, vendar je Litvi uspel delni izid 17:0. Toda tekma še ni bila odločena, saj so se Francozi približali na 50:45. Manjkale so predvsem točke Tonyja Parkerja (11). Vseeno si je tudi Francija že zagotovila nastop v četrtfinalu.