Dirk Nowitzki bo v Španiji strah in trepet tekmecev. Foto: Reuters
Tony Parker
Tony Parker je Poljakom nasul 16 točk, zadel je tudi tri trojke. Foto: EPA
Viktor Hrjapa
Ruski košarkar Viktor Hrjapa je dve od svojih 11 točk dosegel s tem zabijanjem. Foto: Reuters

Nemci so na koncu zmagali s 83:78. Nowitzki, prvi strelec v Beogradu 2005, je prvenstvo v Španiji začel s 35 točkami in 11 skoki. Latvija (trojke: 11/18) je v skupini B s 85:77 presenetila bledo Hrvaško.

Ne odpišite prehitro Poljakov!
V "slovenski" skupini D je Francija s 74:66 premagala Poljsko, ki se je odlično upirala in bila do izida 60:55 še v igri za zmago. Varovanci sellektorja Claudeja Bergeauda so si v prvi četrtini nabrali nekoliko občutnejšo prednost (22:12), nato pa so se Poljaki odlično upirali. Na začetku drugega polčasa se je selektor Andrej Urlep celo veselil poljskega vodstva (35:36). Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnjih šestih minutah, ko je Poljakom zmanjkalo zbranosti, kar je Francija z najboljšo postavo na parketu znala kaznovati. Prvi strelec Francozov je bil Tony Parker (16).

V skupini A so Rusi pomlajeno Srbijo premagali s 73:65, Grčija pa je bila s 76:66 boljša od Izraela.

Šok za prve favorite
Španija bo vse tri tekme prvega dela evropskega prvenstva igrala brez Juana Carlosa Navarra. Igralec Memphisa ima poškodovano desno nogo.