Jaka Lakovič je s trojko prekinil francoski nalet sredi druge četrtine. Foto: KZS
Goran Dragič
Goran Dragič, ki mora igrati z zaščitno masko, je nekajkrat navdušil z lepimi prodori. Foto: RTV SLO
Tony Parker
Prvi zvezdnik francoske reprezentance Tony Parker ni bil preveč viden, a je v zadnji minuti zadel pomembno trojko. Foto: RTV SLO

Selektor Aleš Pipan je tekmo začel s peterko Jaka Lakovič, Domen Lorbek, Goran Jagodnik, Matjaž Smodiš in Rašo Nesterovič. Tekmo je odlično začel Matjaž Smodiš, ki je dosegel prvih šest točk za Slovenijo, ki je povedla z 8:2. Galski petelini so sredi četrtine enkrat povedli (10:11), a so Pipanovi fantje spet hitro prevzeli vajeti igre in četrtino končali z vodstvom 19:13.

Francoska serija 15:0 hitro izničena
Na začetku druge četrtine so Slovenci vzdrževali prednost šestih točk (28:22), nato pa je Francozom uspela neverjetna serija 15:0, ki so jo izpeljali v dobrih treh minutah in povedli s 37:28. V tem času je blestel predvsem Yakhouba Diawara. Francoski nalet je s trojko prekinil Jaka Lakovič. Ko je v igro stopil še mladi Gašper Vidmar, je Slovenija še pred koncem polčasa spet povedla in na odmor odšla z vodstvom 43:40.

Nobena ekipa ni vodila za več kot pet točk
Najvišja slovenska prednost v tretji četrtini je znašala pet točk (45:40), Francozi so nato zaigrali bolje in vodili preostanek četrtine. V slovenski vrsti se je z nekaj lepimi prodori izkazal Goran Dragič. Ob koncu tretje četrtine je bilo 62:60 za Francijo, ki je največ vodila za pet točk (60:55).

Lakovič imel priložnost za podaljšek
V zadnji četrtini so Francozi ves čas vodili z nekaj točkami naskoka in ob samem koncu prednost "varovali" z natančnim izvajanjem prostih metov. Jaka Lakovič je s sireno z 10 metrov poskusil zadeti za izenačenje, a se je žoga odbila od obroča.

V nedeljo je bila v Mariboru med istima nasprotnikoma še ena tekma, vendar za zaprtimi vrati. Zmagal je Francija z 92:74. Obe reprezentanci bosta na evropskem prvenstvu igrali v skupini D. V Alicanteju se bosta pomerili 5. septembra.