Selektor grške reprezentance Panagiotis Giannakis je bil v prvem polčasu zgrožen nad predstavo svojih varovancev. Foto: Reuters
Jotam Halperin
Nekdanji igralec Uniona Olimpije Jotam Halperin je v prvem polčasu dosegel le dve točki, a v zadnji četrtini zadel pomembno trojko. Foto: Reuters
Andrej Kirilenko
Andrej Kirilenko je Portugalcem nasul 16 točk. Foto: EPA

V prvem polčasu so bili Španci boljši pri metu za tri točke (5:1), izgubili pa so tudi bistveno manj žog (4:8). Igralci v rdečem so na odmor odšli z vodstvom 45:24. Kakšna bi bila šele razlika, če Grki ne bi bili boljši v skoku (24:17)? Evropski prvaki so v napadu pobrali kar enajst odbitih žog.

V drugem polčasu so Španci zlahka spodrezali vsa grška prizadevanja in jih niso več spustili pod deset točk razlike. Z navdihnjeno igro so potrdili, da je poraz proti Hrvaški pozabljen in da ostajajo glavni favoriti za naslov.

Za presenečenje dneva so poskrbeli Izraelci, ki so z 80:75 premagali Hrvaško. Naši južni sosedje so negativno presenetili že v prvem delu tekmovanja, ko so v Sevilli izgubili proti Latviji, a so nato vtis popravili z zmago nad prvimi favoriti Španci.

Hrvate pokopal neznani Hagag
Kockasti so vodili večji del tekme, a največ le za šest točk (17:11). Na odmor so tako odšli s prednostjo dveh točk (35:33). Izraelci so povedli pred začetkom zadnje četrtine. Še pet minut pred koncem je bilo 61:61, nato so igralci v belem pobegnili s serijo 7:0 in prednost držali vse do konca. V zadnji minuti je blestel "neznani" Dror Hagag, ki je igral samo 48 sekund, a je zadel vse svoje štiri proste mete.

Po nekdanji Jugoslaviji pustoši orkan Izrael
Pogled na izraelsko pot na evropsko prvenstvo je zelo zanimiv. Izraelci so v kvalifikacijah za to tekmovanje ugnali BiH in Makedonijo, v prvem delu turnirja so premagali Srbijo, zdaj pa še Hrvaško. Glede na to, da so bili boljši od vseh nekdanjih republik Jugoslavije, si želimo, da se v Španiji ne bi srečali še s Slovenijo ...

Že zgodaj popoldne je Rusija premagala Portugalsko z 78:65 in je tako rekoč že uvrščena v četrtfinale.