Šarunas Jasikevičius se je veselil uvrstitve v polfinale. Foto: Reuters
Ramunas Šiškauskas
Ramunas Šiškauskas (levo) je prvi koš dosegel šele v 35. minuti. Foto: Reuters

Pred večernim vrhuncem za slovenske ljubitelje košarke se je kot tretja v polfinale EP-ja uvrstila Litva, ki je s 74:72 ugnala Hrvaško.
V izjemno napeti končnici je Hrvate pokopalo slabo izvajanje prostih metov, skupaj so jih metali le 42-odstotno (8/19). Dve sekundi pred koncem je oba zgrešil Zoran Planinić, ki bi lahko izsilil podaljšek. Drugega je seveda zgrešil namerno, vendar se njegovi soigralci niso dokopali do žoge.

Litovci bi kmalu zapravili vodstvo z 72:65, potem ko so v zadnjih treh minutah dosegli le dve točki. Po treh četrtinah je bil izid 55:53 za Hrvate, ki so v zadnji minuti in pol tega dela zadeli dve trojki. V prvem polčasu so vodili Litovci z 38:35, trojk pa še zdaleč niso metali tako uspešno kot v sredo proti Sloveniji. Zadeli so le dve izmed osmih poskusov. Skupaj so izza črte metali 29-odstotno (6/21), skok pa so dobili z 42:36. Hrvati so v prvi četrtini največ vodili za šest točk.