Yotam Halperin je z večjo minutažo pri Maccabiju prevezel pomembno mesto tudi v reprezentanci. Foto: EPA
Vlado Ilievski
Vlado Ilievski in Makedonija sta bila le korak od prvega velikega tekmovanja. Foto: RTV SLO

Tako kot pred dvema letoma so si zadnjo, 16. vstopnico za prvenstvo stare celine priborili Izraelci. Makedonci so pod vodstvom Vlada Ilievskega v zadnjih 7 minutah skoraj nadomestili zaostanek 14 točk, dvakrat so se približali le na točko, a je na drugi strani na izid pazil še en nekdanji košarkar Uniona Olimpije Yotam Halperin.

Kakšne so možnosti Izraela v skupini A?
"Za nami so res zahtevne kvalifikacije, a zdaj mislimo le še na Grke," je bil zadovoljen selektor Izraela Zvi Sherf, ki ga v skupini A čakata še Rusija in Srbija. Makedonci so sredi druge četrtine že vodili za sedem košev, a so nato Izraelci v zadnjih minutah polčasa naredili serijo 10:2 in prevzeli pobudo na srečanju. "Za nami je zahtevno poletje, tako da smo lahko sproščeni pred začetkom prvenstva," je na prednost svojih fantov še opozoril Sherf.