Vasilis Spanoulis je pokopal Hrvate, ki pa jim je na roko šel poraz Izraela proti Portugalski. Foto: Reuters
Pau Gasol in Robert Holden
Pau Gasol je v prvem polčasu dobro ustavil Roberta Holdna. Foto: Reuters

Po hudem boju so slavili v zadnji sekundi s trojko Vasilisa Spanoulisa. Ob polčasu je bilo 40:33 za Hrvate, ki so nato povedli že za 13 točk (50:37), vendar so se Grki še pred koncem tretje četrtine vrnili in pred zadnjimi 10 minutami vodili z 58:54.

Trojka Dimitriosa Diamantidisa slabo minuto in pol pred koncem je Grke popeljala v vodstvo s 76:71, a je 13 sekund pred zadnjo sireno odgovoril Marko Popovič in znižal na 76:77. Hrvaško izenačenje na 78 je omogočil zgrešeni prosti met Diamantidisa, toda to je bil račun brez krčmarja, saj so Grki v zadnjih sedmih sekundah še uspeli priti do zmagovitega meta.

Brez poraza le še Slovenija in Litva
Gostitelji turnirja Španci so z 81:69 odpravili Ruse, ki so doživeli prvi poraz na evropskem prvenstvu. Brez poraza sta tako le še Litva in Slovenija.

Za veliko presenečenje je že popoldne poskrbela Portugalska, ki je s 94:85 presenetila Izrael.