Andrea Bargnani je takole ustavil prodor Demonda Greena. Foto: Reuters
Dirk Bauermann in Jan Hendrik Jagla
Nemški selektor Dirk Bauermann je nekajkrat oštel Jana Hendrika Jaglo. Nemški velikan se je nekajkrat v napadu prav osmešil, a je zbral nekaj ključnih skokov. Foto: Reuters
Košarkarji Italije
Košarkarji Italije so evropsko prvenstvo začeli in končali s porazom. Za prvega je bila kriva Slovenija, za drugega pa Nemčija. Foto: Reuters

Reprezentanci na parketu sta prikazali najslabšo tekmo v drugem delu prvenstva, saj sta naredili veliko število napak in zgrešili ogromno metov. Italijani so tako ob polčasu metali za tri točke 2/12, Nemci pa le 1/11. Ob polčasu je bilo tako 27:27.

Nowitzki zadel dve ključni trojki
Igralci v belem so v tretji četrtini dosegli tri trojke (dve je prispeval sicer "nevidni" Dirk Nowitzki) in povedli s 46:37. V zadnji četrtini se Italijanom ni več uspelo približati na manj kot tri točke razlike. Prvi junak tekme je bil sicer Johannes Herber, ki je zadel vse tri mete za tri točke in bil s 15 točkami prvi strelec nemške ekipe. Največ točk na tekmi je sicer dosegel Marco Belinelli (25), a je imel premalo razpoloženih soigralcev.

Tekma za prestiž Franciji
V prvi večerni tekmi je Francija premagala Turčijo s 85:64. Tekma ni odločala o ničemer, saj so bili Turki že pred tem "obsojeni" na zadnje, Francozi pa na tretje mesto.