Sašo Ožbolt je bil s 17 točkami najboljši strelec Olimpije. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jure Zdovc in Jan Špan
Jure Zdovc daje napotke mlademu Janu Španu. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Marque Perry in Kenny Gregory
Marque Perry in Kenny Gregory sta tekmo tokrat še spremljala s tribune, v sredo pa naj bi proti Efes Pilsnu že lahko igrala. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Zmajčice
Tivoli so znova navdušile tudi Zmajčice. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Ožbolt rešil Union Olimpijo

Nespameten prekršek na črti, ki označuje trojko, je storil Goran Ikonić, Krka pa v zadnjem napadu ni vrnila udarca. Novomeščani so sicer vodili večji del tekme, po tretji četrtini denimo z 49:45, sredi tretjega dela igre pa so si priigrali tudi najvišjo prednost na tekmi (46:37).

Jagodnik držal korak s Krko
V zadnji četrtini je Olimpija izkoristila mrk gostov ter šest minut in pol pred koncem izenačila na 49:49. Aloysius Angonye jo je celo povedel v vodstvo z 51:49, vendar je nato do Ožboltovih prostih metov znova vseskozi vodila četa Aleksandra Džikića. Ljubljančane je s šestimi zaporednimi točkami v igri obdržal Goran Jagodnik, na njihovo srečo pa se jim ob koncu nista maščevala zgrešena prosta meta Vlada Ilievskega minuto pred zadnjo sireno.
Krka je prepričljivo dobila skok kar z 38:22 (ob polčasu 21:9), vendar je imela skozi vso tekmo težave z metom od daleč. Zadela je le dve trojki. Prvo četrtino so dobili zmaji s 23:19, ki pa nato v drugi skoraj sedem minut niso dosegli niti točke. Gostje so tako povedli z 28:23, prednost pa zadržali do odmora (33:32).
Ožbolt in Ilievski najboljša strelca
Najboljši strelec tekme je bil Ožbolt s 17 točkami (12 v prvem polčasu), Ilievski jih je dodal 13. Pri Krki nihče ni dosegel dvomestnega števila točk. Ikonić je vseh 9 zbral že v prvih 20 minutah, toliko pa jih je v statistiko vpisal tudi Smiljan Pavič.
Dvoboj je bil zaradi zasedenosti Stožic izjemoma v starem domovanju zmajev pod Rožnikom, kjer je tribune zasedlo približno 1.500 gledalcev. Domači trener Jure Zdovc znova ni mogel računati na Kevinna Pinkneya, Zorana Vrkića, Kennyja Gregoryja, Giorgija Šermadinija, Sasuja Salina in Marqueja Perryja, ki še niso registrirani.
Maščevanje Olimpije
Krka je bila sicer na zadnjih medsebojnih tekmah uspešnejša. V finalu lanskega državnega prvenstva je ugnala Olimpijo s 3:2 v zmagah, slavila pa je tudi na tekmi superpokala prejšnji mesec v Mariboru.