Vladimir Golubović je v Vršcu zgrešil le dva meta Foto: Drago Perko/kosarka.si
Jasmin Hukić
Jasmin Hukić je prispeval 12 točk. Foto: MMC RTV SLO

Ljubljančani so doživeli petnajsti poraz in tretjega v nizu. Jure Zdovc ni mogel računati na Lorinzo Harringtona, ki je ostal v Ljubljani zaradi poškodbe kolena, tudi Mirza Begić pa zaradi bolečin v hrbtu ni bil stoodstotno pripravljen. V prvi četrtini so gostitelji s serijo 8:0 povedli z 22:14, po desetih minutah pa je bilo 22:19. Na odmor so zmaji odšli s prednostjo treh točk (38:41), za kar je s trojko in prostim metom poskrbel Sašo Ožbolt.

Odločilno prednost si je Hemofarm priigral ob koncu tretje četrtine, ko sta bila Miljan Pavković in Boris Savović (22 točk) natančna izza črte. V 36. minuti je bilo po dveh prostih metih Ožbolta 70:66, vendar so gostitelji tekmo rutinirano pospremili do konca. Nebojša Joksimović je zadel tri izmed štirih prostih metov v končnici. Razpoloženi Vladimir Golubović (19 točk) je bil premalo za presenečenje v Vršcu.

Zeleno-beli naslednjo nedeljo v dvorani Tivoli gostijo Zadar, v zadnjem krogu pa potujejo v Zagreb.