LeBron James je v velikih bolečinah odšepal s parketa v tretji četrtini. Foto: Reuters

Ko je James (17 točk, 13 skokov in 5 podaj v 21 minutah), ki bo v nedeljo praznoval 34. rojstni dan, zapustil igro, so Jezerniki vodili z 71:57. Skušal se je razgibati med minuto odmora, vendar je bila bolečina premočna in odšepal je v garderobo.

Nisem preveč zaskrbljen. Brez pomoči sem odšel v garderobo in tudi zdaj lahko hodim. Bolčeina ni popustila, zato nisem šel nazaj v igro. Ko sem padel na parket, sem začutil, da sem si nategnil prepono. Dobra novica je, da je mišica v dobren stanju. Po dodatnem pregledu v sredo bo znano, kdaj bom lahko znova igral.
LeBron James

To je bil znak za popoln napad Bojevnikov. Stephen Curry je zadel prvo trojko pet minut pred koncem tretje četrtine, takoj zatem je pa bil še enkrat natančen izza črte. Gledalci so se dvignili na noge in Curry je s tremi prostimi meti znižal na 76:78 tri minute pred koncem tretjega dela igre. Lakersi so bili po delnem izidu 17:3 videti izgubljeni, saj je bilo jasno, da se njihov vodja ne bo več vrnil na parket.

Kentavious Caldwell-Pope in Lance Stephenson sta odgovorila s trojkama ob koncu tretje četrtine (82:91). Stephenson je kar zaplesal na igrišču po uspešnem metu 2,9 sekunde pred piskom sirene.

Rajon Rondo je po odhodu Jamesa prevzel dirigentsko palico in popeljal Lakerse do odmevne zmage. Foto: Reuters

Rondo dirigiral, Zubac kraljeval pod obročema
Zadnja četrtina je minila popolnoma v znamenju Lakersov, ki so bili boljši kar s 36:19. Rajon Rondo je prevzel organizacijo igre, nanizal je devet točk in večkrat sijajno zaposlil Ivico Zubca. Prednost je vseskozi naraščala in po trojki Josha Harta za 94:117 štiri minute pred koncem so navijači gostiteljev zapuščali dvorano.

Lakers nadigrali Golden State

Hrvaški center Zubac, ki na 20 tekmah letošnje sezone sploh ni igral, je zaradi bolezni JaVala McGeeja začel zadnje tri tekme in navdušil. Prispeval je 18 točk in 11 skokov, zgrešil je le en met iz igre (9/10), kraljeval je v raketi, saj Bojevniki brez DeMarcusa Cousinsa niso imeli pravega odgovora. Kyle Kuzma je dosegel 19 točk, Rondo pa 15 in 10 podaj.

James odšepal v garderobo, Lakersi gladko odpravili prvake

Zvezdniki Bojevnikov odpovedali
Golden State je doživel prvi poraz proti Lakersom na domačem parketu po enajstih zaporednih zmagah. Prvaki so zgrešili kar 27 trojk (9/36). Izstopal je najboljši strelec tekme Andre Iguodala (23 točk, 9/12 iz igre). Vsi zvezdniki so odpovedali. Durant je dosegel 21 točk, a je zgrešil veliko odprtih metov, Curry je iz igre metal le 5/17, v zelo slabi formi pa je že nekaj časa Klay Thompson.

Kyrie Irving je najprej izsilil podaljšek, nato pa z dvema trojkama zagotovil zmago Bostonu. Foto: Reuters

Irving v podaljšku potopil Sixerse
Najbolj napeta božična tekma je bila v Bostonu, kjer so Celticsi na krilih Kyrieja Irvinga (40 točk) premagali Philadelphio s 121:114 po podaljšku.

Irving je 21 sekund pred koncem rednega dela izsilil podaljšek, potem ko je JJ Redick v zadnjem napadu zgrešel met za zmago Sixersov (108:108).

V dodatnih petih minutah so gostje dosegli prvih pet točk, nato pa je na veliko sceno stopil Irving. Zadel je dve zaporedni trojki, zmago pa sta potrdila Jayson Tatum in Gordon Hayward s prostimi meti.

Philadelphia v zadnjih dveh minutah in 15 sekundah podaljška ni dosegla niti točke, Boston je z delnim izidom 9:0 prišel do pomembne zmage.

"To je bila najvišja raven košarke. Zelo rad se merim z najboljši v Ligi NBA. V rednem delu sezone take tekme niso pogoste, še posebej na božični dan. Zjutraj smo odpirali darila, nato pa sem odšel na delo. Nepozaben dan," je pojasnil Irving.

James Harden je zgrešil kar 20 metov, a v ključnih trenutkih je bil zbran. Sedmič zapored je presegel 30 točk. Foto: Reuters

Nov šov Hardna v Toyota Centru
James Harden je Oklahomi nasul kar 41 točk in zrežiral zmago Houstona s 113:109. Rocketsi se po slabem začetku sezone prebujajo. Clint Capela je 16 točkam dodal kar 23 sokov, 10 jih je zbral v napadu. Trener Mike D'Antoni se je razveselil prihoda Austina Riversa iz Washingtona in organizator igre je že uspešno debitiral v dresu Raket. Zadel je dve ključni trojki v zadnji četrtini, ko so si gostitelji z delnim izidom 18:7 priigral odločilno prednost. Chris Paul, ki je obnovil poškodbo, ne bo igral še dva tedna. Soigralce je spodbujal s klopi in se večkrat razjezil na sodniške odločitve.

Oklahoma je vodila večji del tekme. Po prvem polčasu so si gostje priigrali osem točk naskoka (52:60). Sredi zadnje četrtine kar tri minute in pol niso dosegli niti točke in Rocketsi so prišli do preobrata. Po dveh zabijanjih Capele sta bila natančna še Eric Gordon in Harden. Rivers se je izkazal z dvema trojkama z leve strani in dve minuti pred koncem je Houston povedel s 110:103. Najboljši strelec Oklahome Paul George (28 točk) je odgovoril s petimi zaporednimi točkami, a je 20 sekund pred koncem Harden prodrl in z lebdečim polaganjem potrdil zmago Raket.

Antetokounmpo blestel v Madison Square Gardnu
Na uvodni tekmi dneva je Milwaukee zanesljivo zmagal v Madison Square Gardnu. Knicksi, ki imajo le devet zmag, so popustili v tretji četrtini. Bucksi so si priigrali visoko prednost in jo zlahka zadržali (95:109).

Giannis Antetokounmpo je prejel aplavz tudi s strani domačih navijačev v Madison Square Gardnu. Foto: Reuters

Bucksi so igrali prvo božično tekmo po letu 1977 in ili so zelo motivirani. Giannis Antetokounmpo je prispeval 30 točk in 14 skokov. odločilna je bila tretja četrtina, ki jo je Milwaukee dobil kar s 36:22. New York je 1. decembra na domačem parketu premagal Buckse s 136:134, od takrat pa je zmagal le še enkrat.

Torkove tekme:
NEW YORK - MILWAUKEE 95:109
Knox 21, Vonleh (15 skokov) in Hardaway Jr. (10 skokov) po 14, Kanter 12, Mudiay 11; Antetokounmpo 30 (13/21 iz igre) in 14 skokov, Lopez 20, Brogdon 17, Maker 12, Bledsoe 11.

HOUSTON - OKLAHOMA CITY 113:109
Harden 41 (15/35 iz igre, 5/16 za tri), 7 podaj in 6 skokov, Gordon 17, Capela 16 in 23 skokov, Tucker 11, Rivers 10 (2/2 za tri); George 28 (10/25 iz igre), Westbrook 21, 9 skokov in 9 podaj, Adams 17, Grant 15.

BOSTON - PHILADELPHIA * 121:114
Irving 40 (17/33 iz igre, 5/10 za tri) in 10 skokov, Morris in Tatum (10 skokov) po 23, Rozier 10; Embiid 34 in 16 skokov, Butler 24, Redick 17, Chandler 15.
* - po podaljšku

GOLDEN STATE - LA LAKERS 101:127
Iguodala 23 (9/12 iz igre, 3/5 za tri), Durant 21 (5/13 iz igre, 3/8 za tri), Curry 15 (5/17 iz igre, 2/8 za tri), Looney 10, Livingston 7, McKinnie, Lee in Thompson po 5, Green 4, Bell, Jerebko in Cook po 2; Kuzma 19, Zubac 18 (9/10 iz igre) in 11 skokov, James 17 (6/11 iz igre), 13 skokov in 5 podaj v 21 minutah, Rondo 15 in 10 podaj, Ingram 14, Hart 12, Stephenson 11, Caldwell Pope 9, Ball in Mihajluk 6.

UTAH - PORTLAND 117:96
Mitchell 19, Gobert 18 in 14 skokov, Exum in Ingles po 15; Lillard 20, Turner 12.